בלבול: "איתי, חיפה תוכל לזכות באליפות"

מאמן הירוקים דבק בגרסתו והוסיף: "השגנו את המטרות ויותר"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.07.20 - 22:56
תחילת כתבה

הוא אמר שהקבוצה שלו משחקת את הכדורגל הטוב בארץ ואמר שהוא קונצנזוס בקרב האוהדים - ועדיין, מרקו בלבול ומכבי חיפה שוב קרסו מול מכבי ת"א. בפעם הרביעית העונה, במשחק שמשמעותו הייתה היוקרה בעיקר, הירוקים ספגו 1:0 מהאלופה הטרייה - והמאמן? הוא בשלו: "עמדנו במטרות ויותר מכך. איתי, מכבי חיפה תוכל לזכות באליפות בעונה הבאה".

"כבר אמרתי שמכבי ת"א קבוצה מאוד חזקה, היא זכתה באליפות בצדק, עשתה עונה אדירה", בלבול החמיא תחילה ליריבה, אבל מיד המשיך ב"קמפיין" טיהור שמו. "מכבי חיפה חזרה לשחק כדורגל שמח ויצירתי, שלטנו היום במשחק. למעשה, אם אני לא טועה, ברוב המשחקים העונה שלטנו. המטרה הייתה לחזור לשחק כדורגל איכותי, עמדנו בה והשגנו מטרות נוספות. איתי, אני חושב שמכבי חיפה יכולה לקחת אליפות, אבל צריך להוכיח את זה על כר הדשא. העונה הוכחנו שחיפה התקדמה".

אנחנו רוצים לנצח בכל משחק, אבל למכבי ת"א יש סגל מאוד איכותי בכל הרכב", הוסיף מאמן הירוקים. "בחצי הראשון לא נכנסנו טוב למשחק, אבל בחצי שני היינו טובים יותר ודומיננטיים יותר. קשה מאוד להבקיע להם, יש להם משחק הגנה מצויין וזה כל ההבדל. מחסום פסיכולוגי? אני לא חושב. יש הרבה מאוד שחקנים שזו העונה הראשונה שלהם בקבוצה גדולה, הם צוברים ניסיון. במשחקים נגדם לא הולך לנו עדיין, אבל בעונה הבאה אני מאמין שמכבי חיפה תעשה את קפיצת המדרגה. איתי? זו לא שאלה שצריכה להיות מופנת אלי".

"אני יכול לדבר על עובדות", הסביר בלבול. "כשהגעתי לחיפה היא הייתה בתחתית. איתי, הקבוצה שיחקה כדורגל טוב מאוד והבקיעה שערים. איך אפשר לשפוט מאמן, אם לא במבחן התוצאה. הדרך היחידה לשפוט היא לשאול לאן הוא הביא את הקבוצה?".

"זה לא פשוט", הוסיף נטע לביא בסיום. "אנחנו עושים את המקסימום כדי לנצח אותם וזה לא הולך, ננסה בשנה הבאה. לא חשבנו שזה ייגמר ככה, אבל אנחנו עם הראש בעונה הבאה. אנחנו תמיד יכולה להציק למכבי ת"א. עשינו את המקסימום, אולי בפעם הבאה זה כן יצליח".