החתיכה החסרה? ברק בכר סיכם לשנתיים במכבי חיפה

חתימתו של המאמן צפויה לכל המאוחר ביום שלישי. על פי הערכות, ויתר על כמיליון ש"ח שהגיעו לו מהפועל באר שבע. וגם: השכר שהוא עתיד להרוויח בכרמל ותכניות הרכש לקיץ

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.07.20 - 07:30
תחילת כתבה

סגירת המעגל קרובה להיות מושלמת: ברק בכר סיכם עקרונית לשנתיים במכבי חיפה, והוא צפוי לחתום על החוזה לכל המאוחר ביום שלישי. על פי הערכות, בכר, שאהד את מכבי חיפה כילד, ויתר באמצעות סוכנו דודו דהאן על כמיליון שקלים שהגיעו לו מהפועל באר שבע אחרי שפוטר במהלך העונה האחרונה.

דהאן שוחח עם הנאמן של הפועל ב"ש, עורך הדין יצחק יונגר, והצדדים הגיעו למתווה בו יקבל המאמן פיצוי קטן ביחס לחוזהו המקורי. על פי גורמים בבקרה התקציבית, בכר השתכר כ-130 אלף שקלים בחודש. לאור משבר וירוס הקורונה, במכבי חיפה הוא יקבל כמחצית מהסכום. 

על פי גורמים במועדון מהכרמל, בכר יבקש להביא איתו את הצוות שלו שכולל את עוזרו גיא צרפתי, מאמן הכושר דרור שמשון, מאמן השוערים גיא ויזינגר והמאמן המנטאלי איתן עזריה. במקרה כזה, ג'ובאני רוסו, גיורא אנטמן ואלון חרזי לא ימשיכו. גל אלברמן צפוי להיות ממונה לסקאוט הראשי, כשבמועדון סומכים עליו כעין מקצועית טובה. לגבי פול גרובס וניל קלארק, עדיין ישנו סיכוי שישארו ויהיו חלק מהצוות.

עוד לפני חתימתו הצפויה של בכר, במועדון תמימי דעים לגבי היכולת הפושרת של טרנט סיינסברי, ואם המאמן החדש יבקש למצוא בלם ברמה גבוהה יותר, ינסו להגיע עם האוסטרלי על הסדר עזיבה. אגב, סיינסברי הוא היחיד מבין הזרים שמחזיקים בחוזה שלא ממהר לעזוב את הארץ ביום רביעי (יממה אחרי משחק הליגה האחרון),זאת מחשש שיצטרך להיכנס לבידוד.

התכנית של מכבי חיפה עוד לפני מינוי בכר הייתה להתחזק בבלם, קשר אחורי, שחקן התקפה נוסף ושוער שיתמודד עם ג'וש כהן על המקום בין הקורות. מעבר לכך, יהב גורפינקל יחזור מהשאלה מהפועל חדרה, בעוד ההחלטה לגבי שחקנים אחרים - כמו מוחמד אבו פאני ושחקני הנוער - תתקבל רק אחרי מחנה האימונים.

בצל השינוי הצפוי על הקווים, למכבי חיפה עוד נותר משחק אחד בעונת 2019/20 - ביום שלישי מול בית"ר ירושלים. מרקו בלבול, שככל הנראה יפרד מהמועדון לאחר משחק זה, צפוי לבצע מספר שינויים בהרכב: דולב חזיזה, שסיים לרצות עונש הרחקה בגין צהובים, ישוב ל-11; אעיד חבשי יחליף את עופרי ארד ואקוים אוטין ישחק על חשבונו של סאן מנחם, שייעדר בגלל פציעה. 

מי שלא יהיה עם מכבי חיפה במשחק הנעילה הוא מנהל הקבוצה, רפי אוסמו. שחקן העבר קיבל הודעת איכון לפיה שהה בקרבת חולה קורונה ועליו להיכנס לבידוד. אוסמו, כאמור, לא יהיה חלק מהצוות במשחק מול בית"ר ירושלים.