הבידוד, בן חיים והזרים: מכבי תל אביב לאן?

שינויים בהגנת האלופה: האופציה על ג'ראלדש לא תמומש, אמאדור כבר סיכם בסראגוסה וגם סאבוריט בוחן הצעות מחו"ל למרות שמחזיק בחוזה לעונה הבאה. במקביל, על אף ארבעת המבודדים, המנהלת הבהירה שהמשחק מול ב"ש יתקיים כסדרו. ומה לגבי האקס?

תומר לוי
תומר לוי  06.07.20 - 10:37
תחילת כתבה

אחרי שכבר זכתה באליפות שנייה ברצף, מכבי תל אביב, שלא באמת מצאה יריבה בליגת העל העונה מתמודדת מול משרד הבריאות. אתמול (ראשון) מאור קנדיל הצטרף לאייל גולסה, אבי ריקן ואיתן טיבי ברשימת המבודדים, אך גם במנהלת הליגה עושים מאמצים מול משרד הבריאות כדי לתת להם אישור לחזור לשגרה ולהגיע לאימון הערב של הקבוצה.

כפי שניתן להבין מדובר בוודאות באיכון שגוי, אך המערכת של משרד הבריאות קורסת תחת העומס. באותו ערב שישי בו הונחו השחקנים להיכנס לבידוד, נשלחו עשרות אלפי הודעות, שחלקן לא נכונות וכרגע בארגון לא מצליחים להשתלט על הבלאגן.

במכבי ת"א הבהירו כי זו פגיעה אנושה בסגל לאור כך שיש עוד שני שחקנים בחופשה וקיימות פציעות של מספר שחקנים, שמצמצמות מאוד את הסגל. עם זאת, במנהלת מבהירים שמה שלא יהיה המשחק מול הפועל ב"ש (שלישי ב-21:00) ישוחק כרגיל באשדוד ובמועדון הצהוב לא מתכוונים להחרים אותו.

ומה עם ההכנות לעונה הבאה? במכבי ת"א מקווים שמיץ' גולדהאר יחליט השבוע על המסגרת התקציבית והקיצוץ של השחקנים כדי להתחיל להזיז את הגלגלים קדימה. השם החם הוא כמובן החלוץ טל בן חיים, ששוחרר מספרטה פראג ולמרות ההתעניינות באקס, כרגע עדיין לא החל מו"מ בין הצדדים. בנוסף, עדיין אין מאמן לפתיחת העונה ושחקנים חופשיים כמו איתי שכטר, גולסה ושרן ייני, לא קיבלו הצעות להמשיך.

מלבד ז'איר אמאדור שצפוי לעזוב לאחר שסיכם את תנאיו בסראגוסה, גם אנדרה ג'ראלדש בדרך החוצה כאשר למועדון אין כוונה לשלם את סעיף השחרור שלו על סך 700 אלף יורו. בנוסף, אנריק סאבוריט בוחן הצעות מחו"ל למרות שהוא מחזיק בחוזה לעונה הבאה. מהצד השני וכפי שפרסמנו באתר ערוץ הספורט, האופציה על דניאל טננבאום מומשה וכך גם על ריקן, אך כדי שהקבוצה תגיע מוכנה לאירופה במועדון צריכים להתחיל לעבוד.