"השחקנים של מכבי ת"א מעוררים עניין באירופה"

רגע לפני שהוא חותם עונה גדולה בצהוב, ולאדן איביץ' התפנה לסכם: "פיתחנו שחקנים שיזרימו כסף למועדון". על הליגה הישראלית: "קבוצות משחקות עם 9 מאחורי הכדור"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.20 - 12:37
תחילת כתבה

ולדימיר איביץ' ימשיך בצהוב? המאמן שהוביל את מכבי תל אביב לאליפות שנייה ברצף ודרס את הליגה סיים חוזה ועתידו במועדון עדיין לא ברור. על רקע השמועות והדיווחים, מאמן האלופה התראיין בתקשורת הסרבית והתייחס למעבר אפשרי של השחקנים הבכירים בקבוצה, שהתפתחו תחתיו בקריית שלום.

"בשנתיים שאני מאמן המועדון הוציא הכי פחות כסף על רכש מאז שהבעלים מיץ' גולדהאר רכש אותו", אמר איביץ', "הגעתי ברגע שהמועדון לא יכול היה לקנות שחקנים. החזרנו הרבה שחקנים צעירים מהשאלות והם היוו את עמוד השדרה שלנו באליפות. רוב השחקנים המקומיים משחקים בנבחרת ישראל. כעת, למועדון יש אפשרות להרוויח עליהם כסף ויש כבר התעניינות מכמה קבוצות באירופה". 

כידוע, שני שחקנים שעשויים לעזוב את מכבי בקיץ הם דן גלזר ויונתן כהן. הקשר האחורי שנבחר לשחקן העונה והחלוץ, שרשם עונת שיא עם דאבל דאבל בטור השערים והבישולים, מבוקשים ביבשת והמשך דרכם אצל האלופה עומד תחת סימן שאלה.

"הייתי מודע ללחץ כשהגעתי למכבי", סיפר הסרבי ודיבר על יריבותיו בליגה, "יש ארבעה מועדונים גדולים בישראל, אנחנו מתחרים עם מכבי חיפה, בית"ר ירושלים והפועל תל אביב - היריבה הגדולה ביותר שלנו. הדרבים מולם שווי ערך לדרבים של בלגרד. בנוסף, הפועל ב"ש מתחרה בצמרת אחרי וזכתה בשלוש אליפויות לפני שהגעתי. בתור המועדון הגדול בישראל, כולם רוצים להפיל את מכבי. זה נחשב למשהו מיוחד עבור היריבות שמגיעות מולנו בשיא המוטיבציה. המשחקים פה לא קלים כי קבוצות משחקות עם תשעה שחקנים מאחורי הכדור".