אצילי ומיכה: "בחרנו להביט לאמת בלבן של העיניים"

לאחר הסרת צו איסור הפרסום, שני שחקני מכבי ת"א פרסמו הודעה: "השופטים אמרו את דברם: לא נפל פגם פלילי במעשינו. שמחים באליפות, ומחכים לחזור לשגרה בעונה הבאה"

תומר לוי
תומר לוי  06.07.20 - 16:03
תחילת כתבה

אחרי כמעט חודש, פרשת הכדורגלנים והקטינות מגיעה לשלב חדש: היום (שני) בצהריים, הסיר בית המשפט המחוזי בלוד את צו איסור הפרסום שהוטל על שמות השחקנים, והתגלה - עומר אצילי ודור מיכה הם שני שחקני מכבי תל אביב החשודים בקיום יחסי מין עם שתי הנערות.

לאחר הסרת הצא"פ, השניים פרסמו הודעה משותפת באמצעות סוכנם רונן קצב, ובה טענו: "שופט ושופטת ראו את הראיות ואמרו את דברם. לא בוצעו עבירות מין. דור ועומר בחרו שלא להסתתר מאחורי צווי איסור פרסום, ולהביט לאמת בלבן של העיניים". פרסום ההודעה תוכנן כבר מאתמול, וכעת גם התבצע.

"צו איסור הפרסום היה הכרחי לתקופת החקירות, כדי שהן יתנהלו בצורה היעילה ביותר ללא חשיפת כל הצדדים המעורבים ,אבל עם תום הפרק הזה ולמרות רצונם של עורכי הדין לערער לבית  משפט העליון לאיסור פרסום שמם , בגלל הנזק התדמיתי האדיר שנוצר - ויכול אף לגדול - עם פרסום השמות החליטו דור מיכה ועומר אצילי  לחשוף את שמותיהם בידיעה ברורה שלא נפל פגם פלילי בהתנהלותם"

"דור ועומר שמחים באליפות, שבה היה להם חלק נכבד, ומחכים לחזור לשגרה עם חבריהם לקראת פתיחת העונה הבאה. אנו מאחלים לכולם בריאות טובה וחוסן נפשי וכלכלי, בתקופה לא פשוטה שאנו עוברים, בתקווה לעתיד טוב יותר במהרה", כך סיכמו.

כזכור, לפני פחות מחודש נחשף במהדורת "חדשות 13" כי קיים חשד ששני שחקנים בקבוצה בכירה בכדורגל הישראלי קיימו יחסי מין עם קטינות, ע"פ דיווח שהועבר לבית הספר ולקבוצה בה הם משחקים. מספר ימים לאחר מכן, נחשף שמדובר במכבי תל אביב - והקבוצה פעלה: במוצאי שבת, 13 ביוני, הודיעה הקבוצה כי הוציאה את השחקנים לחופשה זמנית.

אצילי ומיכה לא נטלו חלק בסגל הקבוצה במשחקי הפלייאוף העליון, מאז ההחלטה - ואף לא הוזכרו בטקס הנפת הצלחת, לפני יותר משבוע באצטדיון בלומפילד. היום שני השחקנים החליטו לצאת לאור, כשעתידם בקבוצה ובכדורגל הישראלי עדיין לא ברור.