איביץ' נפרד בדמעות: "זאת הייתה גאווה לאמן אתכם"

מאמן מכבי ת"א התרגש בשיחה עם שחקניו: "אמשיך לעקוב אחריכם, אני בטוח שתישארו חזקים". הערכה: שלושת שחקני ההגנה הזרים - אמאדור, סאבוריט וג'ראלדש - יעזבו בקיץ

תומר לוי
תומר לוי  07.07.20 - 06:36
תחילת כתבה

התקופה של ולדימיר איביץ' במכבי תל אביב תגיע הערב (שלישי) באופן רשמי לסיומה, כאשר האלופה תתארח אצל הפועל באר שבע במחזור הנעילה של עונת 2019/20 (21:00, שידור ישיר ב-5SPORT). רגע לפני שידריך אותם בפעם האחרונה, איביץ' ביקש לומר כמה מילים לשחקניו במהלך האימון המסכם - והוא לא יכול היה לעצור את הדמעות.

"אני גאה בכל אחד ואחד מכם. זו הייתה גאווה גדולה לאמן אתכם בשנתיים האחרונות", אמר איביץ' כשהוא "חנוק" מדמעות והוסיף: "בואו נשלים את המשימה כמו גברים. אני אשאר בקשר ואמשיך לעקוב אחרי כל אחד מכם, אבל הגיע הזמן שלי להמשיך הלאה. אני בטוח שתישארו חזקים". אחד השחקנים במכבי תל אביב סיפר על השיחה הקצרה: "הוא התרגש מאוד, אפשר היה לראות שקשה לו לדבר. גם לנו היה קשה מאוד, כולם נקשרו אליו בקבוצה. הוא יחסר לנו".

ומה הלאה? באופן די צפוי, גם צוות האימון הבא של מכבי תל אביב יהיה מורכב מזרים, ולא מן הנמנע כי המאמן החדש ימונה כבר במהלך הימים הקרובים. אחד השמות שהוזכרו בהקשר של מכבי תל אביב הוא זה של וליקו פאונוביץ' הסרבי, שבעבר אימן את שיקגו פייר מה-MLS בארצות הברית.

באשר לסגל, מסתמן כי המאמן החדש יצטרך לבנות קו הגנה חדש לחלוטין. על פי הערכות, שלושת שחקני ההגנה הזרים - ז'איר אמאדור, אנריק סאבוריט ואנדרה ג'ראלדש - יעזבו את מכבי תל אביב בקיץ. אמאדור, כך נראה, כבר סיכם את תנאיו בסראגוסה, בעוד ג'ראלדש צפוי לחזור לספורטינג ליסבון. לגבי סאבוריט, המגן השמאלי אמנם מחזיק בחוזה בקריית שלום, אבל בוחן הצעות מאירופה.

בחזרה לאיביץ'. מאמן האלופה לא תירגל הרכב במהלך האימון ולא ברור מי יפתח מול הפועל באר שבע. אגב, שלושת ה"מבודדים" - אייל גולסה, איתן טיבי ואבי ריקן - איחרו מעט להגיע לאימון, זאת בשל העיכוב בקבלת ההודעה כי מאושר להם לצאת מהבידוד. לעומתם, מאור קנדיל עדיין לא קיבל אישור לצאת מהבידוד וספק אם יהיה בסגל למשחק.