ייפגשו בבוררות? באר שבע מסרבת לשלם פיצוי לבכר

למרות הסיכום העקרוני שהושג, התגלו פערים בגובה התשלום בין הצדדים. גורמים מנסים לתווך לפני הגעה לבית משפט: "נקווה שהדברים יסתדרו". במקביל, הראש של אבוקסיס כבר בגמר הגביע: שהר, ז'וסוואה וסימאו לא בסגל למכבי ת"א. סבג, מדמון ואסקיאס יפתחו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.07.20 - 08:48
תחילת כתבה

האם הפועל באר שבע, והמאמן הטוב ביותר שהיה בתולדות המועדון, ברק בכר, בדרך לבוררות? על פי גורמים בקבוצה ייתכן שהתשובה חיובית. הסיבה: לסוכנו של המאמן, דודו דהאן, הועבר מסר שלפיו אין כוונה לשלם לבכר את הפיצוי, למרות שכך נקבע בשיחות הראשונות. גורמים המקורבים לשני צדדים מקווים שניתן לאחות את הקרע ולהימנע ממצב שבו אף צד לא רוצה לקחת חלק.

כזכור, בכר פוטר מב"ש באמצע העונה החולפת, ועל פי הסכם הפיצויים, הוא אמור לקבל משכורת בכל חודש. המאמן, שהיה הראשון לבוא לקראת המועדון ממנו פוטר, והפחית 30 אחוזים משכרו בשל משבר הקורונה, צפוי היה לקבל שלושה מיליון שקלים עד לתום חוזהו. בשל רצונו לאמן ואחרי שסיכם במכבי חיפה, בכר קיווה שבב"ש ישלימו חלק משכרו, או לכל הפחות יתנו לו פיצוי בעבור התרת חוזהו, אבל זה לא קרה.

גורמים משפטיים בהתאחדות לכדורגל טענו כי אם ישנו הסכם פיטורים ומדובר בירידה חדה בשכרו, באר שבע תתקשה לזכות בתביעה. ואם זה אכן יקרה, גם אלי ואלונה ברקת יצטרכו כנראה להגיע להעיד. "נקווה שהדברים יסתדרו ללא צורך במשפטים ובוררויות", אמר גורם בקבוצה מבירת הנגב.

בינתיים, באר שבע מתכוננת למשחק האחרון שלה בליגה מול מכבי תל אביב. יוסי אבוקסיס החליט שלא לסכן את השחקנים המובילים שלו לפני גמר הגביע מול מכבי פתח תקווה ביום שלישי הבא, מאחר שהקבוצה תסיים רביעית בכל מקרה. לכן בן שהר, ז'וסוואה ודויד סימאו לא נכללו בסגל.

אבוקסיס יעלה במערך של שלושה בלמים, כשלמיגל ויטור יצטרפו עמית ביטון ולואי טאהא, ואור דדיה ואורן ביטון ישחקו באגפים. עילאי מדמון, נאור סבג ונתי אסקיאס יפתחו לראשונה ביחד במרכז הקישור, ורמזי ספורי וקייס גאנם יאיישו את חלק הקדמי.

הרכב משוער: אוהד לויטה; אור דדיה, מיגל ויטור, לואי טאהא, עמית ביטון, אורן ביטון; נאור סבג, עילאי מדמון, נתי אסקיאס; רמזי ספורי, קייס גאנם.