יואב כץ: "בן בסט יעזוב? החיים דינמיים"

הבעלים ישוחח עם החלוץ וסילבס. הפועל חיפה במו"מ עם אגאדה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  07.07.20 - 08:00
תחילת כתבה

הפועל חיפה תנעל הערב (שלישי, 21:00) את עונת 2019/20 כשתפגוש את הפועל תל אביב, אך במועדון עוסקים בעיקר בשיחה בין חיים סילבס עדן בן בסט, במהלכה המאמן הודיע לקפטן כי אינו בתוכניות לעונה הבאה.

בן בסט הבהיא בשיחה כי אינו רוצה לעזוב. החלוץ מחזיק בחוזה לעונה הבאה ובדומה לדור מלול וניסו קפילוטו הוא יתבקש על ידי הבעלים, יואב כץ, לקצץ בשכרו.

כץ התייחס לסערה והאפשרות שבן בסט יעזוב: "החיים דינמיים, כבר ראיתי אי הסכמות. אני ביחסים טובים עם כולם, בכדורגל יש אגו ומריבות". מהדברים עולה כי ייתכן שבעתיד הרוחות ינשבו לכיוון אחר, וההערכה היא שהבעלים יקיים שיחה משולשת עם סילבס ובן בסט.

הקפטן קיבל תמיכה ברשתות החברתיות מחבריו לקבוצה לשעבר. "הקפטן האחד והיחיד של הפועל חיפה. כבדו אותו", דרש גבריאל תמאש, וערן לוי כתב: "מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים". יוסי דורה: "תמיד לצידך, אל תעניש את עצמך על טיפשותם של אחרים".

במקביל, סילבס קיים שיחה גם עם מהראן לאלה והבהיר לו כי ההחלטה אם להישאר לעונה נוספת או לפרוש היא בידיו. כץ היה רוצה לראות את החלוץ הותיק ממשיך והבהיר: "לאלה אגדה. הוא דמות, אין אנשים כמוהו".

מי שבכל מקרה לא ימשיך בקבוצה הוא החלוץ יאקוב סילבסטר, יערוך הערב את הופעת הפרידה שלו מהמועדון ובהפועל חיפה סימנו את חלוץ הפועל קטמון, וויליאם אגאדה, כמחליפו. בחיפה אישרו את המו"מ בין הצדדים כשהרצון הוא לצרף את סגן מלך שערי הליגה הלאומית בהשאלה עם אופציית רכישה. אמש פורסם באתר ערוץ הספורט כי בכוונת קטמון למכור אותו הקיץ.

ולא רק סילבסטר יערוך הערב את משחקו האחרון בקבוצה, אלא גם ניקולה גולאן ותומר אלטמן שישוב למכבי תל אביב, למרות שהאדומים ביקשו לשאול אותו לעונה נוספת. מי שעדיין לא ברור אם ילבשו אדום-שחור בעונה הבאה הם אלמוג בוזגלו ואופיר מזרחי.

הרכב משוער: רן קדוש, דור מלול, מיקי סירושטיין, גיא משפתי, שניר טליאס (אלי בלילתי), גל אראל, לירן סרדל (תומר אלטמן), סער פדידה, אופיר מזרחי (נס זמיר), אלמוג בוזגלו, יאקוב סילבסטר.