יוסי בניון: "המילה 'כישלון' מנותקת מהמציאות"

מנג'ר בית"ר סיכם: "רוני לוי המאמן הישראלי הטוב ביותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.20 - 23:30
תחילת כתבה

יוסי בניון סיים עונה ראשונה כמנהל מקצועי בבית"ר ירושלים והוא יכול לרשום לעצמו ניצחון ראשון. קודם כל, זה הוא השלים עונה באחד המועדונים הלחוצים והלוחצים בליגת העל. שנית, הוא השיג את המקום באירופה והצליח לשמור על רוני לוי בתפקיד, למרות ביקורות מהקהל וגם, לפעמים, מהבעלים.

"מבחינתי הייתה לנו עונה טובה והשגנו את המטרות שהצבנו לעצמנו", סיכם המנהל המקצועי לאחר המשחק האחרון, "אני קורא הרבה בתקשורת על כישלון לצערי. זה מנותק מהמציאות עבור קבוצה שמסיימת במקום השלישי ולוקחת את גביע הטוטו. המועדון לא לקח 10 שנים תואר. הבטחתי לחוגג להביא את המועדון לאירופה וזה מה שעשינו".

"חוגג ציפה ליותר במשחקים מסויימים וגם אנחנו ציפינו", המשיך בניון, "היו לנו כמה משחקים לא טובים בפלייאוף, אבל זה לא צריך להשליך על העונה. כמעט ירדנו ליגה בשנה הקודמת. החלפתי 12-13 שחקנים, צוות שלם. אם היו שואלים אותי לפני העונה על מקום שלישי וגביע הטוטו, הייתי חותם על זה. אני מרוצה מהרבה דברים שהשגנו העונה, אנחנו לא מושלמים. עושים טעויות ולומדים".

"אין הרבה מנהלים מקצועיים בארץ. אני סיימתי עונה במקום לא פשוט כמו בית"ר, זה כבר משהו. כולם יודעים כמה אני מעריך את רוני לוי, מבחינתי הוא המאמן הכי טוב בארץ מבין הישראלים. נשב עם חוגג ונקבל את ההחלטות. נהניתי מכל רגע בעונה הזו. רוני לוי שיפר המון שחקנים, אנשים אוהבים להתעלם מהעובדות וחבל. אנחנו התקציב הרביעי בליגה ורחוקים משלוש הגדולות. אם קינדה ואוחנה היו איתנו היינו מגיעים יותר גבוה. ידעתי שחסרים לנו עמדות מסויימות, אבל העדפתי להשקיע בשלד ויש לנו שלד ישראלי טוב מאוד".

לסיום אמר בניון: "אנחנו רוצים לרצות את הקהל ולשחק כדורגל יותר טוב, אבל זה עניין של יציבות. צריך להעביר מסרים נכונים לקהל. הייתה הרגשה בתחילת העונה שבית"ר תרוץ לאליפות. עם השלד שבנינו, אם נוכל לעשות את השינויים, נוכל להילחם למעלה. אם לא, מקום באירופה זה גם בסדר".