מ.ס אשדוד תובעת כישרון בן 17 שברח לחיפה

אושר אליהו התנער מחוזהו כדי לחתום אצל הירוקים מהכרמל. הדרומיים פנו לבוררות

גיל לוין
גיל לוין  08.07.20 - 11:46
תחילת כתבה

צילום תמונה ראשית: מיכל יעקב יצחקי

בשבועות האחרונים שמענו את אנשי מ.ס אשדוד ובעיקר את רן בן שמעון מתפארים לא מעט במחלקת הנוער והאקדמיה של המועדון, שנחשבות למושא הגאווה הגדול שלהם לאורך השנים. העונה אף נעשו מאמצים גדולים לשתף שחקנים צעירים ומרשימים כמו המגן זוהר זסנו, הקשר עוז בילו והחלוץ עידן דהן. אולם יש שחקן אחד שלא זכינו לראות - אושר אליהו, מי שחמק לג'קי בן זקן מבין האצבעות הקיץ והפך לרכש החדש של מכבי חיפה.

מספיק לראות את אנשי האקדמיה בעיר הנמל מתכווצים למשמע שמו של אליהו כדי להבין כי מדובר בנקודה כואבת עבורם. באשדוד מתארים את השחקן הצעיר כ"חלוץ הבא של ישראל" ו-"כוכב אמיתי", ולכן גם השקיעו בו 50 אלף ש"ח כשרכשו אותו בספטמבר 2018 מהפועל ראשון לציון, הבטיחו את הישארותו במועדון בעזרת חוזה לשלוש שנים והשקיעו בו לטענתם בתקופה זו כ-70 אלף ש"ח נוספים.

מאז כיכב אליהו במועדון, זכה עם קבוצתו באליפות נערים ב', ובעונה הנוכחית כבר כבש 13 שערים ב-14 הופעות בלבד בנערים א', מה שגם הוביל אותו הישר אל נבחרת נערים א' של ישראל. העתיד בעיר הנמל נראה היה מבטיח, אך לאליהו היו תוכניות אחרות.

במהלך החודשים האחרונים יצר השחקן לא מעט עניין במועדונים הגדולים, ביניהם מכבי חיפה. על אף שאליהו הרגיש טוב בעיר הנמל, מי שהפעיל עליו לחץ לעזוב לכרמל היה אביו. "זאת טעות חמורה מבחינתו. במקום להתברג בליגת העל הוא העדיף לחמם ספסל בקבוצת הנוער של חיפה ואז לבלות שנים בהשאלות", אמרו באשדוד.

בסופו של דבר ההחלטה התקבלה והשחקן התנער מחוזהו והשתחרר ללא הסכמת אשדוד, זאת במסגרת הוועדה למעמד השחקן על פי חוק "הסגר". מיד לאחר מכן מכבי חיפה החתימה אותו על חוזה לשלוש העונות הקרובות.

כפיצוי על הפרת החוזה, הסכים אליהו לשלם לדרומיים 90 אלף ש"ח, אך באשדוד לא ראו בעין יפה את המהלך ואנשי ההנהלה החליטו לפנות לבוררות כשהם תובעים ממנו סכום של לא פחות מ-155 אלף ש"ח כמעין דמי השבחה, עבור עזיבתו אחרי שנה וחצי בלבד במועדון.

תגובתה של מכבי חיפה לידיעה: "ב11.3.20 קבעה הוועדה למעמד השחקן מטעם ההתאחדות לכדורגל כי השחקן אושר אליהו חופשי ורשאי לעבור לכל קבוצה שיחפוץ ללא תמורה או השבחה. לשמחתנו השחקן בחר במכבי חיפה". באשדוד סירבו להגיב לידיעה, כמו גם השחקן עצמו.