ב"ש בלחץ: "הפסד בגמר יהיה כישלון ענק"

הדרומיים ינסו להכשיר את ספורי. אבוקסיס מתלבט לגבי המערך

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.07.20 - 09:06
תחילת כתבה

23 שנים חלפו מאז הפעם האחרונה שהפועל באר שבע הניפה את גביע המדינה והדרומיים מקווים שההזדמנות לא תחמוק להם מבין האצבעות. בעוד ארבעה ימים הקבוצה של יוסי אבוקסיס תפגוש את מכבי פתח תקווה בבלומפילד ואין זה סוד שבקבוצה מתחילים להרגיש את גודל המעמד: "יש לחץ אצלנו, אי זכייה בגביע יהווה כישלון ענק",אמרו שחקנים בקבוצה, שחלקם לא נולד בזכייה האחרונה של הקבוצה בתואר.

רמזי ספורי, שהיה אחד השחקנים המצטיינים בניצחון על מכבי תל אביב, מוכן לקבל זריקה כדי לא להפסיד את גמר הגביע. בבדיקת אולטראסאונד, שעבר הקשר, התגלה קרע קטן ורק אחרי האימון היום (שישי) יתברר אם הוא יהיה כשיר למשחק.

האדומים חזרו לאימונים אחרי שלשחקנים ניתן אתמול יום חופש. אבוקסיס, שיפגוש את גיא לוזון ביום שני לגמר גביע המדינה, זוכר היטב שהמאמן שיעמוד מולו על הקווים היה זה שגרם לפרישתו והעדיף אותו כסקאוט מאשר שחקן בהפועל תל אביב. מצד שני, הרבה מים עברו בנהר מאז והיום היחסים שונים והדם הרע שהיה כבר נעלם.

בפן המקצועי, המאמן עדיין מתלבט לגבי המערך, כשבגמר הגביע הקודם, כשאימן את בני יהודה, בחר לעלות במערך של שלושה בלמים ובכלל זו שיטת המשחק המועדפת עליו. מצד שני, באר שבע הוכיחה, להוציא את הניצחון האחרון על מכבי ת"א, שהשחקנים מתפקדים טוב יותר בשיטה של רביעייה אחורית ונראה כי זו האופציה העדיפה. בכל מקרה, במצב בו מרואן קבהא יפתח, יוכל אבוקסיס לתמרן בין שתי שיטות המשחק.

בנושא אחר, החיפוש אחר המאמן הבא יידחה עד אחרי משחק הגמר. ניסו אביטן נחשב למועמד מוביל לנוכח העין הטובה בבחירת זרים וטיפוחם כמו פרדי פלומן וקווין טאפוקו בהפועל חדרה וסטפן ספירובסקי בהפועל ת"א. אחריו, סלובודאן דראפיץ' מוזכר, במקרה ואבוקסיס יעזוב. במקביל, אליניב ברדה ימונה כמנהל המקצועי, תפקיד לו שאף בסיום הקריירה כשחקן.

אחרי הגמר יישבו במועדון על ענייני הקיצוצים עם כאלו שטרם הגיעו להסדר. מרואן קבהא קרוב לסיכום על 35 אחוזי קיצוץ ואילו רמזי ספורי, ארנסט שטקוס, אנתוני וארן, בן שהר ובן ביטון טרם סגרו על קיצוץ לעונה הבאה.