שחר: "מאוכזב שפודגוראנו לא ישחק בקבוצה הבוגרת"

אחרי מעברו של חלוץ קבוצת הנוער לרומא, בעלי מכבי חיפה פרסם הודעה: "אני גאה, אך גם רביבו, ברקוביץ' ובניון כיכבו בקבוצה לפני שיצאו לחו"ל. רצינו להנות מהפירות שלנו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.07.20 - 13:26
תחילת כתבה

יומיים אחרי שעזב את מכבי חיפה וחתם ברומא, נשיא מכבי חיפה יעקב שחר פרסם הודעה רשמית, בה הביע את אכזבתו מהמעבר: "סוף פודגרנו, על אף גילו הצעיר, החליט לממש את ההתעניינות בו, על ידי מועדון רומא האיטלקי. כל שחקן שלנו שמשתלב בקבוצת כדורגל בחו"ל, מביא כבוד למועדון שלנו, במיוחד כשהוא מצליח".

"אני, כראש המערכת שלנו, גאה מצד אחד ומאוכזב מצד שני", הבהיר נשיא המועדון. "לא אחת שחקני מכבי חיפה הגיעו לרמות הגבוהות באירופה, לאחר שאנו בארץ נהנינו לראותם מככבים בקבוצתנו הבוגרת מספר שנים. לדוגמא: אייל ברקוביץ' יצא לחו"ל בגיל 23, חיים רביבו כנ"ל, יוסי בניון בגיל 22, ליאור רפאלוב בגיל 26, איגביני יעקובו, קנדאורוב ואחרים".

"אנו שמחים ששחקנים מצטיינים ממחלקת הנוער שלנו מגיעים לנבחרות ישראל בגילאים השונים. עם נבחרות אלו הם יוצאים לטורנירים באירופה ונחשפים לנציגי קבוצות העוקבים אחריהם, כמו במקרה של סוף, וזוכים בקלות בפרי עמלנו. כפי שציינתי, אנו לא עמדנו בדרכו של סוף, כמו כל שחקן שרצה להתקדם לאירופה. ברוב המקרים אף יזמנו זאת, אולם כאמור רצינו ליהנות מפירותינו גם בקבוצה הבוגרת שלנו. אנו מאחלים לסוף בהצלחה! שלא ישכח מאין יצא לאירופה ושיבוא לבקר ולספר".

פודגוראנו בן ה-18 נחשב לכישרון גדול ומבטיח בכדורגל הישראלי, והוא הספיק לערוך העונה חמש הופעות במדי הקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה, שבהן הוא גם בישל שער. כבר במהלך החודש שעבר הופיעו בכלי התקשורת בארץ המגף דיווחים על התעניינות מצד הג'אלורוסי ביהלום של הירוקים וכעת הוא הצטרף לקבוצת הנוער של המועדון מבירת איטליה.