סנטיאהו סלליך: "לא חזרתי עם רגל תותבת, רוצה להישאר במכבי חיפה"

הפציעה ("לוקח זמן לגוף להחלים אחרי דבר כזה") והיכולת הטובה בסיום העונה ("ידעתי שזה סכר שבסוף יתפרץ"). סנטיאהו סלליך לא סגר את הדלת בנוגע להישארות בכרמל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.07.20 - 09:30
תחילת כתבה

מאמן מכבי חיפה, ברק בכר, יקבל היום (ראשון) החלטה לגבי תחילת האימונים, כשהקבוצה תערוך מחנה ככל הנראה במתחם בכפר גלים. אחרי גמר הגביע מחר, יגיעו כל חברי הכוורת המקצועית החדשה, בינהם עוזר המאמן גיא צרפתי, מאמן הכושר דרור שמשון ומאמן השוערים גיא ויזינגר, לפגישה עם מנכ"ל הקבוצה, אסף בן דב, כדי לחתום על חוזה לעונה אחת.

החלטה לגבי הצוות האנגלי, פול גרובס ונייל קלארק, תתקבל בימים הקרובים. טרנט סיינסברי אמור לשמוע על כך שבקבוצה מעדיפים בלם זר אחר וינסו להגיע איתו להסדר על עזיבה, מאחר והוא מחזיק בחוזה לעונה נוספת.

מי שהפך לשחקן חופשי ואמור להיות סחורה חמה בשוק השחקנים הישראלים הוא סנטיאהו סלליך. הקשר, שעבר תקופה לא פשוטה עם ניתוח בעקבות קרע ברצועה הצולבת, יודע שסכומי הכסף לשחקנים יירדו משמעותית בעונה הבאה, אבל כמו שהוא נראה בסוף העונה כשכבש חמישה שערים בתשעה ימים, לא נראה שיש לו ממה לחשוש.

"אנשים לא מבינים כמה זמן לוקח לחזור מפציעה כמו שעברתי", אמר סלליך לערוץ הספורט. "פגרת הקורונה הורידה ממני עומס ונתנה לי עוד קצת זמן להחלים, ולכן אחרי שחזרנו מהפגרה כבר נראיתי טוב יותר. ידעתי שזה סכר שבסוף יתפרץ, ואני שמח שזה הגיע".

במהלך העונה ספגת לא מעט שריקות בוז מהאוהדים.
"זה הכדורגל. אני מבין שלאנשים לפעמים אין סבלנות, אבל בתוך תוכי ידעתי שזה ישתנה. הקריאות הללו לא פגעו בביטחון שלי. זה היה לא נעים, אבל לא עשה נזק. מי שחשב שאחזור אחרי פציעה כזאת כמו ביכולת שלפני הפציעה, אז הוא מנותק מהמציאות. אמנם לא חזרתי עם רגל תותבת, אבל זה לוקח זמן, זה תהליך שעוברים שחקנים עם פציעות כאלה, וגם אני עברתי את אותו התהליך בו לוקח זמן לגוף להחלים. לא אני, לא מכבי חיפה ולא אף אחד מהקרובים אליי חשב או ציפה שאני אחזור כבר מההתחלה להיות מי שהייתי לפני".

ועכשיו אתה שחקן חופשי אחרי שמכבי חיפה לא מימשה את האופציה.
"אמרתי בעבר ואני יגיד גם היום. אני רוצה להישאר במכבי חיפה. זה הבית שלי. שלוש שנים אני פה וגם אני וגם הקבוצה התקדמנו. מה יהיה בעתיד? אני לא יודע. יש לי את האנשים שמטפלים בי. גם אם נגמרה האופציה, זה לא אומר שאני לא אשאר שם. אני עם ברק בכר לא דיברתי, אבל במכבי חיפה מדברים עם הנציגים שלי ועבורי זה מספיק".