הפועל דורשת מדגני: קצץ 40% מהשכר

לקראת קיץ סוער נוסף? מכתב נשלח לקפטן, שמסרב בסכום הזה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.07.20 - 12:09
תחילת כתבה

הקיצוצים לעונה הבאה בהפועל ת"א החלו ונראה שהאדומים לקראת קיץ סוער. המועדון שלח היום (ראשון) מכתב לקפטן אוראל דגני ובו הודעה על כך שיצטרך לקצץ 40 אחוזים משכרו בעונה הבאה בשל משבר הקורונה.

הקפטן היה מופתע מאוד מהמכתב בגלל ההודעה החד צדדית ולא מוכן לקצץ סכום שכזה. אחרי הקיץ הסוער בשנה שערב, נראה שבין השחקן למועדון שוב צפוי מאבק עיקש. העניין שמסעיר את דגני הוא כאמור, שעל פי המכתב מדובר בהודעה של אנשי המועדון בלי אפשרות לנהל מו"מ.  הבלם הוא אחד מהמשתכרים הבכירים במועדון עם שכר של כ-200 אלף דולר.

 

כפי שפורסם בערוץ הספורט בשבועות האחרונים, האדומים מתכוונים לקצץ בשכר של השחקנים והעובדים גם בשנה הבאה בעקבות המשבר הכלכלי שנגרם מנגיף הקורונה ומכך שאין קהל במגרשים. ההכנסה השנתית של האדומים ממנויים וכרטיסים מוערכת בכ-15 מיליון שקלים, ולכן הפועל מחכה כמו כל הקבוצות לרשת הביטחון ממשרד האוצר ובמקביל עובדת על צמצום ההוצאות כשברור שהתקציב יקטן בהרבה.

במועדון טוענים ששוחחו עם חלק מהשחקנים במהלך השבוע האחרון פנים אל פנים ובאותה פגישה הגישו את המכתבים לקיצוץ. עוד הוסיפו שכל השחקנים קיבלו מתווה של קיצוץ עם שתי אופציות לבחור ביניהן ואם לא יגיעו להסכמה על קיצוץ, נשקלת האפשרות לעשות זאת באופן חד צדדי. כזכור, אחד מבכירי המודעון הבהיר "מי שלא יקצץ לא ישאר בהפועל ת"א".

חשוב לציין כי לא מדובר בקיצוץ רוחבי קולקטיבי, אלא פרסונאלי. באופן כללי, שתי האופציות שהוצעו הן או קיצוץ "בלוק" של 25 אחוזים בממוצע (במקרה שכזה הכסף לא יוחזר), או קיצוץ של 35 אחוזים בממוצע שחלק מהכסף יכול לחזור אם יאושר קהל.