מעבר ענק: בית"ר ירושלים רכשה את דגני מהפועל ת"א

האדומים הודיעו, הירושלמים אישרו: סעיף השחרור של הבלם יופעל, חוגג ישלם 400 אלף דולר. הפערים עם השחקן עדיין גדולים, סוכנו הבהיר: "הופתענו מהפרסום, אוראל שחקן הפועל ת"א והוא נמצא תחת חוזה. כל עסקה תצטרך לקבל את אישורו". הבלם יטיל וטו?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.07.20 - 12:22
תחילת כתבה

אחת ההעברות הגדולות של הקיץ מגיעה מוקדם מהצפוי: היום (שני) הודיעה הפועל תל אביב כי בית"ר ירושלים מימשה את האופציה על הבלם והקפטן, אוראל דגני, ותשלם תמורתו סכום של 400 אלף דולר. המשמעות: דגני צפוי לעבור לבית"ר ירושלים, החל מהעונה הבאה. בבית"ר, כמובן, אישרו את הדברים.

יש לציין כי להפועל ת"א לא היה ממש סיי בהחלטה, מה גם שבית"ר לא שוחחה עם דגני עצמו. למעשה, ידייהם של האדומים נותרו די כבולות מהרגע שבית"ר החליטה שהיא מממשת את סעיף השחרור. מי שיכול למנוע את המעבר, אם אכן יחליט לעשות זאת, הוא אך ורק אוראל דגני עצמו, שנכון לרגע זה - לא הגיע לשום סיכום עם הירושלמים.

אדם קידן, סוכנו של אוראל דגני, הבהיר בשיחה עם ערוץ הספורט: "הופתענו לחלוטין מהפרסום ומבחינתנו אוראל שחקן של הפועל תל אביב, יש לו חוזה מחייב וכל עיסקה שתיסגר בין המועדונים תצטרך לקבל את אישורו של השחקן והסוכנות". בבית"ר, אגב, טענו שהגיעו לסיכום עם הפועל ת"א, אך המו"מ עם השחקן נמשך והפערים נותרו גדולים.

אם וכאשר דגני אכן יעזוב, מי שעשוי למלא את החלל הוא הבלם הברזילאי רפאל ינסן בן ה-31. ינסן, ברזילאי שאינו ממוצא יהודי, שיחק כל הקריירה בליגות הנמוכות בברזיל ובעונה האחרונה במדי רמו מהליגה השלישית.

בשיחה בלעדית לערוץ הספורט סיפר על ההתרשמות שלו מהפועל ת"א, חשף שסגר לשנתיים וגם שפע מחמאות לאוראל דגני: "אני מאוד נרגש להגיע להפועל ת"א, זו הזדמנות אדירה בשבילי. איציק דיבר עם המנהל שלי וסגר מולו הכל. הקפטן של הקבוצה הוא שחקן הגנה (אוראל דגני. א.א), וראיתי שהוא שחקן מאוד חכם ופיזי, אשמח לשתף איתו פעולה".

אם אכן יעבור, זו תהיה בסה"כ התחנה הרביעית בקריירה של הבלם. דגני עלה לבוגרים במכבי נתניה, שם צמח. בגיל 19 ערך את הופעת הבכורה שלו בליגת העל, והעביר שלוש שנים בקבוצה הבוגרת. בקיץ 2011 דגני עבר למכבי חיפה, ששילמה עבורו סכום של מיליון דולר.

בעונת 2012/13 הושאל לראשונה מחיפה להפועל ת"א, שם שיחק שנתיים רצופות, וחזר למכבי חיפה - רק כדי לעבור בקיץ 2016 להפועל באופן רשמי. ארבע שנים הוא העביר באדום, שתמו היום בהודעה הלאקונית והקצרה.