מאיר תושב: בעלי הפועל ת"א לא ישתתף בניהול

הבעלים לקח צעד אחורה: "אתמוך בלי להתערב ביומיום"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.07.20 - 17:27
תחילת כתבה

שינויים בהנהלת הפועל תל אביב. הקבוצה הודיעה היום (שני) שאחד מבעלי המועדון מאיר תושב, ואחיינו בועז תושב שמשמש כנציגו, החליטו לקחת צעד אחורה בכל הקשור לענייניה השוטפים של הקבוצה. השניים שיתפו את השותפים לבעלות, האחים ניסנוב וזאב גרינברג, בכוונותיהם לבצע את המהלך בתום העונה בצורה מסודרת.

עם זאת, מאיר תושב שמתגורר בניו יורק, ומחזיק ב-37.5% ממניות המועדון, ימשיך להזרים את חלקו על פי התקציב שייקבע בדירקטוריון הקבוצה, אך מבלי שייקח חלק פעיל בניהול היומיומי. כזכור, כאשר עמד המועדון רגעים לפני פירוק בינואר 2017, רכשו האחים ניסנוב, מאיר תושב וזאב גרינברג מידי הנאמן, עורך הדין שאול קוטלר, את הפועל תל אביב, ולמעשה הצילו אותה  מפירוק.

"לפני כמעט תשע שנים פנה אליי חיים רמון בבקשה שאסייע לו להציל את המועדון שיקר ללב המשפחה – ונעניתי בחיוב", מסר מאיר תושב. "לאחר מכן חלו שינויים ועתידו של המועדון, לצערי לא השתפר, אלא רק הפך ללוט בערפל עוד יותר וכמעט שנמחק מהמפה. למעשה נכנסנו להרפתקה הזו בעל כורחנו, זה היה צו מצפונינו. לשמחתי, כשלוש שנים וחצי לאחר כניסתנו, הקבוצה חזרה לפלייאוף העליון, לחצי גמר גביע המדינה, הוקמה מחלקת נשים, הוקמה קבוצת הפועל 'שווים' תל אביב, קבוצה המשלבת אוהדים ושחקנים בעלי צרכים מיוחדים - ומחלקת הנוער שבה למקומה הטבעי בצמרת הכדורגל הישראלי".

"על כן", הוסיף תושב. "החלטנו להמשיך ולתמוך כלכלית בקבוצה על פי אחוז החזקותינו ולתת לשותפינו, שגם כך עסקו בעניינים השוטפים בצורה מיטבית ומקצועית, להמשיך ולעסוק בניהול השוטף מבלי להתערב בענייני היומיום. אנו סומכים על איציק, שרון וזאביק שימשיכו את קו ההתקדמות המקצועי בו נמצא המועדון וכל זאת תוך ניהול כלכלי שפוי - ומאחלים להם הצלחה רבה".