ההווה ורוד, העתיד בערפל: כך תיראה ב"ש בעונה הבאה

האדומים סגרו עונה לא פשוטה באופן מתוק, אך נראה כי רב הנסתר על הגלוי באשר להמשך הדרך. אבוקסיס צפוי לעזוב. דראפיץ', חיים ואביטן הוזכרו כמועמדים לרשת אותו. שחקנים רבים לא מעוניינים לקצץ - והסגל עתיד לעבור טלטלה גדולה. וגם: השחקן שמועמד להגיע

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.07.20 - 09:12
תחילת כתבה

הפועל באר שבע הפכה אמש (שני) עונה מקצועית קשה למתוקה במיוחד, כשהחזירה את גביע המדינה לבירת הנגב אחרי 23 שנים שחונות. בכך הבטיחה לעצמה כרטיס למוקדמות הליגה האירופית גם בקיץ הקרוב (אגב, באר שבע צפויה לארח את משחקי הבית באירופה באצטדיון טדי). אבל בעוד ההווה ורוד, לפחות לכמה ימים עד שהחגיגות יירגעו, העתיד של המועדון נראה לוט בערפל.

לאור עזיבתה של הבעלים אלונה ברקת, בהפועל באר שבע יצטרכו להתרגל למציאות שונה בתכלית מזו שידעו בשנים האחרונות, ותקציב השחקנים יירד כמעט בחצי. בשלב זה, נראה כי רב הנסתר על הגלוי באשר לזהות המאמן וכן לגבי עתיד חלק נכבד מהשחקנים בסגל. ובכל זאת, הנה תמונת מצב על "היום שאחרי" אצל מחזיקת הגביע הטרייה.

תחילה, זהות הצוות המקצועי. על פי כל הסימנים וההערכות, יוסי אבוקסיס ימונה למאמנה החדש של נבחרת ישראל, ויעזוב את בירת הנגב אחרי כחצי שנה בתפקיד. ניסו אביטן, סלובודן דראפיץ' ואופיר חיים הוזכרו כמועמדים לרשת אותו. אם אכן אחד מהם ימונה, הוא צפוי להשתכר בסכום נמוך משמעותית ביחס לאבוקסיס, שהרוויח כ-70 אלף שקלים נטו בחודש. מעבר לכך, מאמן הכושר דרור שמשון ומאמן השוערים גיא וייזינגר סיימו חוזה ויעברו למכבי חיפה. למעשה, נראה כי להוציא את אליניב ברדה ומאור מליקסון, הכוורת המקצועית תתחלף במלואה.

גם סגל השחקנים, כאמור, צפוי לעבור טלטלה. ניב זריהן ואורן ביטון כבר שוחררו. ארנסטס שטקוס אמנם לא בתכניות, אבל בשלב זה מסרב לוותר על חוזהו לעונה הבאה, שמוערך ב-250 אלף יורו. דויד סימאו לא יירכש מא.א.ק אתונה וצפוי לעזוב. שון גולדברג לא מחזיק בחוזה לעונה הבאה, וגם לא מעוניין להמשיך בבאר שבע. ואלה, כך מסתמן, רק הבעיות הקטנות.

מלבד ברק בכר, שצפוי לקחת את המועדון לבוררות וסיכוייו להרוויח גבוהים נוכח הסכם הפיטורים שהוא מחזיק בידו, באר שבע עלולה להיקלע לבעיה ברמה הפיננסית גם בשל העובדה כי שחקנים רבים לא מעוניינים לקצץ משמעותית בחוזה העתידי. מדובר על רמזי ספורי, קייס גאנם, אנתוני וארן, עמית ביטון, בן ביטון ובן שהר. שהר, אגב, שמחזיק בחוזה לעוד שנתיים, צפוי לקבל בקרוב גם מענק של מיליון שקלים מברקת, עוד דבר שיכביד על התקציב. באותו נושא, יש גם חדשות קצת יותר טובות: ב"ש קרובה להסדר על קיצוץ מול מרואן קבהא, ככל הנראה סביב 35 אחוזים.

מצד שני, כספים בעבור מיכאל אוחנה, דוד קלטינס (25 אחוזים מכרטיסו) וחאתם עבד אלחמיד טרם נכנסו לקופת המועדון, ומדובר על כשמונה מיליון שקלים. כמו כן, ברקת הבטיחה להעביר חמישה מיליון נוספים. בלי קשר, הבעלים טרם ביקשה לכנס את הוועדה להעברת זכויות, על אף שהצהירה כי היא כבר לא מנהלת.

על רקע השינויים הצפויים, נראה כי נתי אסקיאס ועילאי מדמון הצעירים יזכו בעונה הבאה לדקות משחק משמעותיות. מעבר לכך, שחקנים מושאלים, כמו איתמר שבירו ורז רחמים, צפויים לחזור לסגל. עמראן אלקרנאווי וגל לוי יושאלו ככל הנראה לעונה נוספת. בגזרת הרכש, ניקולס אולסק ממכבי נתניה הוזכר כמועמד להצטרף. כך או אחרת, נראה כי באר שבע תקום ותיפול על השחקנים הזרים שלה, כשהיא צפויה להתבסס גם בעונה הבאה על ז'וסוואה, ללא ספק אחד הזרים הטובים שנחתו כאן בשנים האחרונות.