הפועל באר שבע תציע לז'וסוואה חוזה לשנתיים

האדומים צפויים לתגמל את גיבור הזכיה בגביע ולנסות להשאיר אותו עונה מעבר לתום החוזה הנוכחי. וגם: אבוקסיס "נפרד" מכמה שחקנים, המענקים וסגירת המעגל של בן ביטון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.07.20 - 06:45
תחילת כתבה

אלפי אוהדי הפועל באר שבע יצאו למרפסות עם שריקת הסיום באצטדיון בלומפילד כדי לחגוג את חזרת הגביע אחרי 23 שנים לבירת הנגב. בצל הקורונה, החגיגות היו ספונטניות גם בעיר עצמה ובמתחם האימונים, אבל לעומת זאת בחדר ההלבשה השחקנים היו בעננים בעיקר אחרי העונה המקצועית קשה שעברה עליהם. הבעלים, אלונה ברקת שצפתה מהבידוד בבית התרגשה גם היא ומיהרה לצייץ בסיום.

גם יוסי אבוקסיס חגג בטירוף, נישק את ז'וסוואה, ונראה כמי שנפרד ממנו בדרך לנבחרת. "זה היה המשחק האחרון של יוסי איתנו", אמרו השחקנים ששמעו כמו כולם את המאמן מדבר על נבחרת ישראל ומביע רצון להתמנות למאמן הלאומי. אגב, הוא זכה לניצחון פרטי על גיא לוזון, שדאג להפריש אותו מתפקיד השחקן לתפקיד הסקאוט בהפועל תל אביב ועל הדרך הפך לשני בסך הכל אחרי שלמה שרף שהניף כמאמן שני גביעים רצופים בשתי קבוצות שונות.

ז'וסוואה, לא יהיה מופרך להגיד, הוא אחד הזרים האיכותיים שהגיעו לכדורגל הישראלי ובב"ש ידאגו לשמור עליו. הפורטוגלי חתום לעונה נוספת, אבל במועדון מתכוונים להציע לו חוזה חדש לשנתיים (כלומר חוזה שיפוג ב-2022). אגב, הוא ניהל את החגיגות אחרי שהוכיח על הדשא שטוב יעשו במועדון אם יבנו סביבו את הקבוצה בעונה הבאה. כזכור, מי שהחתים אותו עוד בספטמבר היה ברק בכר שפוטר בינואר.

השחקנים שרו: "מה עם מענקים?" כשהרמז העבה הופנה כמובן לראשי המועדון, שסירבו להכניס בחוזי השחקנים מענק גביע. השחקנים יקבלו חופש קצר של שבועיים וינסו לדאוג לכך שהזרים שיחזרו מחופשה בחו"ל לא יצטרכו לשהות בבידוד כשאם זה יקרה, ייתכן ויתבקשו להגיע קודם לארץ.

בן ביטון סגר מעגל. המגן הימני שמחזיק בחוזה לעוד שנתיים עבר תקופה לא פשוטה, בה נלקח ממנו סרט הקפטן, אבל הצליח סוף סוף לזכות בגביע. מדובר בשריד היחידי מהגמר הקודם בו הובסה ב"ש 6:2 על ידי מכבי תל אביב.