הפועל ת"א לשחקניה: "החוזים שלכם מבוטלים"

חמישה מכדורגלני הקבוצה קיבלו מכתב בו נטען: "בשל כוח עליון, החוזים אינם תקפים ואתם זכאים לחתום בכל קבוצה". בין השחקנים: בוזגלו וג'ראפי. האם המהלך בכלל חוקי?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  14.07.20 - 13:30
תחילת כתבה

אנשי הפועל ת"א הודיעו היום (שלישי) למאור בוזגלו, יואב ג'ראפי, אריק ינקו, מוטי ברשצקי ורז כהן כי חוזיהם מבוטלים בשל מינוח משפטי שנקרא "סיכול" ההסכם הקיים, ההסכם שחתום עד היום. "הודענו לאותם שחקנים כי חוזיהם מבוטלים בשל המשבר הכלכלי שנוצר סביב הקורונה, ויחד עם זאת גם הצענו חוזים חדשים. נכון לעכשיו השחקנים משוחררים לחתום בקבוצה אחרת", הסביר היועץ המשפטי של המועדון עורך הדין משה בן דת.

הבהרה בנושא הגיעה מכיוונו של עו"ד יפתח אבן עזרא, המתמחה בדיני ספורט, שאמר לערוץ הספורט: "בהבנה האישית שלי, לא ניתן להשתמש במשבר הקורונה כאמתלה לסיום חוזה לתקופה קצובה".

כמובן שהצעד הזה נובע בעקבות המשבר הכלכלי של נגיף הקורונה. "מכיוון שהאפשרות לבצע את ההסכם שונה באופן יסודי ממה שהוסכם עליו בין הצדדים במועד חתימת ההסכם, הדבר מהווה כוח עליון המסכל את הסכם ההעסקה". לאותם שחקנים כאמור הציעו לחתום על חוזים חדשים, בסכומים נמוכים משמעותית.

התגובה של מאור בוזגלו להחלטה של הפועל ת"א הגיעה, ומהר. תחילה הוא העלה תמונה שלו ושל אחיו, אלמוג, ונתן קרדיט ל"כח עליון". לאחר מכן הצטלמו השניים עם המסיכה על הפנים, בדומה לגארת' בייל.

בנושא אחר, עסקת העברתו של קפטן הפועל תל אביב אוראל דגני לבית"ר ירושלים עוד רחוקה מלהיסגר. זאת, למרות שהאדומים הוציאו אתמול הודעה רשמית על כך שהצהובים-שחורים החליטו לממש את סעיף היציאה בחוזהו של הבלם ולרכוש אותו ב-400 אלף דולר. דגני טרם סיכם את תנאיו במועדון מהבירה, ובכלל מעדיף אופציות בחו"ל. סוכנו, אדם קידן, אף טען כי הוא מנהל משא ומתן מול קבוצה בבלגיה וקבוצה בקפריסין.

בכל מקרה, לא נראה כי דגני ילבש את המדים האדומים בעונה הבאה. גורם בכיר במועדון הבהיר בשיחה עם ערוץ הספורט, כי הפועל לא מתכוונת להילחם על שירותיו של הקפטן. "אנחנו זוכרים מה היה כאן בקיץ הקודם, אוראל אמר שוב ושוב שהוא רוצה לעזוב. זו המנטרה שלו בשלוש השנים האחרונות", אמר אותו גורם. אגב, סעיף השחרור של דגני לחו"ל ירד מ-200 אלף דולר ל-100 אלף בזמן משבר הקורונה, בתמורה לקיצוץ של 50% בשכרו.

בתוך כך, מי שמתנגד לעזיבה של אוראל דגני הוא ניר קלינגר, שכזכור החזיר לשחקן את סרט הקפטן זמן קצר אחרי שמונה למאמן. יהיה מעניין לראות כיצד יגשרו קלינגר וראשי המועדון על חילוקי הדעות האלה. בינתיים, קלינגר ומשה סיני סיכמו עם איציק ניסנוב על חוזיהם בעונה הבאה. חוזהו של קלינגר אמנם הוארך אוטומטית ברגע שהפועל תל אביב העפילה לפלייאוף העליון, אבל הצדדים היו צריכים להגיע לסיכום על גובה הקיצוץ. כעת, נודע כי המאמן קיצץ כ-30 אחוזים משכרו.

לעניין אחר, מאיר תושב, המחזיק ב-37.5 אחוזים ממניות הקבוצה, הודיע לבעלים האחרים כי הוא ונציגו, אחיינו בועז תושב, יקחו מעתה צעד אחורה בכל מה שקשור לניהול השוטף. מבחינתם של מאיר ובועז תושב, אחרי שהעונה הזו הסתיימה במקום החמישי, פלייאוף עליון אחרי לא מעט שנים וחצי גמר גביע המדינה, זה בדיוק הזמן לזוז הצידה.

אחרי מאיר תושב, קרובים מאוד לאחים ניסנוב חוששים שגם זאב גרינברג ירצה לצאת מהבעלות. גרינברג, כידוע, מחזיק ב-25 אחוזים ממניות הקבוצה ולפי חלוקת התפקידים בין הבעלים הוא אמון יותר על הפאן הכלכלי. כבר היו תקופות בעבר שהיו שמועות על כך שגרינברג מעדיף לעזוב.

בועז תושב, שהיה אחראי עד היום על מציאת רוכש למועדון, הבהיר כי ימשיך לעסוק בנושא וינתב את כל מרצו לעניין. הוא גם יעזור במציאת ספונסרים, עוד תחום שהיה תחת אחריותו. חשוב לציין כי מאיר ובועז תושב גם כך לא היו מעורבים מאוד ודומיננטיים בכל מה שקשור לפן המקצועי או לניהול היומיומי של הקבוצה, כך שנראה כי לא מדובר בשינוי מאוד משמעותי.