אלונה ברקת: "לא אחזור לנהל את הפועל באר שבע"

אחרי הזכייה בגביע, אלונה ברקת שוברת שתיקה בראיון ל"מגרש פתוח". התואר ("חשיבות עצומה"), הקשר שלה עם המועדון ("אני עדיין הבעלים, לא התנתקתי") והשמועות שהיא מעורבת במינוי של בכר למכבי חיפה ובדחיפת אבוקסיס לנבחרת ("זה קשקוש מוחלט")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.07.20 - 16:33
תחילת כתבה

אחרי שהרעידה את האדמה בבאר שבע והודיעה על עזיבת הקבוצה, אלונה ברקת שמרה על שתיקה יחסית. היא השאירה את הבמה לקבוצה, וזו גמלה עם תואר נוסף לארון - גביע המדינה, אחרי ניצחון אמש (שני) 0:2 על מכבי פ"ת. כעת, היא שוב מדברת, ובראיון ל"מגרש פתוח" מספרת על השמחה מהבידוד ועל העתיד של המועדון הדרומי.

"מבאס לראות מהבית. רציתי להיות במגרש, אבל זה היה כל כך מרגש, כל כך שמח. תואר שכל כך חיכינו לו, בטח מאז כשאני הבעלים לא זכינו להניף גביע, זה היה מאוד חשוב, בטח במועד הזה שהחשיבות עצומה", ברקת פתחה את דבריו היה חשוב להבטיח את הקמפיין האירופי, לכן היה חשוב להביא את הגביע, לשמח את האוהדים בימים לא פשוטים כאלה".

בהמשך, ברקת התייחסה ליחסיה עם השחקנים: "אמרתי אז את מה שהרגשתי על ההתנהלות של השחקנים. יחד עם זאת, היה חשוב לי שהמועדון ישמור על הביחד שלו. האנשים עושים עבודה נהדרת והמועדון ממשיך, אני שמחה מאוד לראות את זה. כולם הבינו את האכזבה שלי אז, אבל אני רוצה להתמקד ברגע הקסום שהיה. אנחנו אחרי מה שהיה, מסתכלים קדימה. חשוב לי להודות לברק בכר וליוסי אבוקסיס שלשניהם היה חלק מאוד חשוב בתואר הזה".

ברקת הבהירה עד כמה היא מעורבת בהפועל ב"ש כיום: "אסי רחמים ואיתי בן זאב מקבלים את ההחלטות הניהוליות, בעוד יוסי אבוקסיס קיבל את ההחלטות המקצועיות, זה מה שקורה באמת בהפועל ב"ש. יוסי טעה כשאמר שז'סוואה ואקולטסה היו החתמות אישיות שלי, זה לא נכון, לא הייתי מעורבת בזה. מחליף עתידי לאבוקסיס? לא מתעסקים בזה כרגע, בכל מקרה מי שיקבע זה אסי רחמים ואיתי בן זאב. בוררות עם ברק בכר? זה צריך לשאול את מי שמנהל את המועדון, יש להם סמכות מלאה בנושא, זה לא קשור אליי".

הבעלים שלחה מסר בנוגע לשמועות על כך שהיא מעורבת במינוי בכר למכבי חיפה ובמועמדות אבוקסיס לנבחרת: "זה קשקוש מוחלט. ברק בכר מאמן מצוין ובגלל זה יש לו הצעות. לגבי המאמן הלאומי? בגלל הקשר האישי שלי ליוסי אבוקסיס, הבהרתי שאני לא מתערבת בנושא הזה. אני סומכת על אורן חסון שיבחר את ההחלטה הנכונה".

ברקת הבהירה לגבי הסטטוס שלה במועדון: "כרגע לא נלך לוועדה להעברת זכויות כל עוד אין בעלים שירכוש את הקבוצה במקומי. הכדורגל מאוד מעניין אותי, לכן אני בהתאחדות. כל זמן שאתבקש לעזור מהידע שלי ומהניסיון, אשמח לעשות את זה".

יחד עם זאת, הבעלים שלחה מסר חד משמעי: "האם יש סיכוי שאחזור לנהל את הפועל ב"ש באופן פעיל? לא, חד משמעי. לא אחזור לנהל את הפועל ב"ש באופן פעיל. ברגע שיהיה מישהו רציני שירצה לרכוש את ב"ש, לא תהיה בעיה, אני מבטיחה".

ברקת הבהירה מה ההצלחה הגדולה ביותר של הפועל ב"ש בתקופתה: "נתנו תקווה לחבל ארץ שלם. כל התרומה של הפועל ב"ש לעיר באר שבע ולנגב כולו, עם מסר של חברה, של קהילה, זה דבר אדיר".