שיר צדק: "קשה להגיע לאימון ולא להיות חלק מהקבוצה"

צפו, בלם הפועל באר שבע ל"מגרש פתוח" על התקופה כמנודה: "לא כועס על בכר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.07.20 - 18:13
תחילת כתבה

עונה לא פשוטה עברה על הפועל באר שבע בכלל ועל שיר צדק בפרט, ואתמול היא הסתיימה בטעם עם זכייה בגביע המדינה. בראיון ל"מגרש פתוח" תיאר קפטן הקבוצה לשעבר את התחושות אחרי התואר: "קצת פחות חגגנו, כי צריך לשמור על הנהלים. אבל היה כיף לראות ששימחנו הרבה אנשים בבאר שבע. אחרי העונה שעברנו זה הכי מתוק בעולם לסיים עם תואר, במיוחד עם גביע שהיה חסר הרבה זמן".

ומה הוא חושב שיקרה עם יוסי אבוקסיס? "שאלה טובה, אני לא יודע. אנחנו ניזונים משמועות כמוכם. אני אישית חייב לו הרבה. הוא החזיר אותי לעניינים ונהנתי מכל רגע איתו. עמדנו ביעדים ואני בטוח שהוא יקבל את ההחלטות הנכונות לגבי עתידו. נבחרת? זאת אחת הגאוות הכי גדולות בתור שחקן ומאמן. אני לא יודע מה יהיה, זה תלוי בו ובהתאחדות. נאחל לו שמה שיצליח בכל מה שיעשה".

צדק, שהיה אחד ה"מנודים" בקבוצה לאורך תקופה ארוכה, אך תחת יוסי אבוקסיס הוא חזר להיות שחקן לגיטימי בקבוצה ולאחרונה חתם על חוזה חדש.  הבלם סיפר על התקופה הפחות נעימה בבירת הנגב: "לאורך הקריירה מה שמאפיין אותי זה סבלנות. שחקן יכול לעבור המון עליות וירידות, היו לי שלוש שנים לא פשוטות. לא קל לבוא לאימונים בידיעה שאתה לא חלק מהקבוצה ומהתחרות הספורטיבית. הדבר הכי חשוב זה להתמיד ולעבוד קשה. בכדורגל דברים משתנים מהר לכאן ולכאן".

"שמח הדברים התהפכו לטובתי ושמח שהצלחתי לעבור את המשבר הזה, לחזור לשחק ולהנות", המשיך צדק. "אנחנו עובדים מגיל שש כדי להגיע לרגעים האלה ושמח שנפל בחלקי לשמוח שוב. אלה לא תחושות נעימות, חשוב לי לחזור לשמוח, לשחק, להנות ולהחזיר את שיר צדק האמיתי, כי כשלא משחקים הרבה דברים נשכחים. צריך להניע ולהניע ועל זה אני עובד. פרישה אף פעם לא עברה בראש. אני מאוד מחובר לדת ולקב"ה, לומד תורה ואוהב את זה, אבל כרגע הראש שלי בכדורגל ורוצה לתת את מה שיש לי".

ואיך היחסים עם ברק בכר? "לא דיברנו מאז, אבל אני לא כועס עליו, אלה לא תחושות שאפשר להגדיר ככעס. אני מכיר את ברק יותר מ-12 שנים וחבל לי שזה הגיע לסיטואציה הזאת. מאחל לו בהצלחה ואני בטוח שיצליח במכבי חיפה. הוא מאמן מצוין ומאחל לו את כל הטוב. אני גם אשמח שהדברים יסתדרו בינינו מבחינה אישית"

למרות שנכנס אתמול רק בתוספת הזמן, צדק ממש לא מתלונן: "להיכנס בגמר גביע זה לא השפלה, לא מתעסק בשטויות של אגו. לקחגי גביע שני בקריירה, הראשון היה בקריית שמונה. בסוף, זוכרים את התארים וההישגים האלה. אני פשוט שמח".

צדק התייחס גם לקיצוץ בשכר שנדרש מהשחקנים בעקבות משבר הקורונה: "זו לא סיטואציה נעימה לבוא ולקצץ, אבל אנחנו לא עיוורים. אנחנו רואים את מה שקורה בארץ ובעולם, יש לי חברים עצמאיים שקיבלו זבנגים. אנחנו חיים פה וזה חלק מהסיטואציה העולמית, לא רק בב"ש".

ואי אפשר בלי לשאול על פרשת הממריצים, שגרמה להשעייתו של צדק לשמונה חודשים מהמגרשים: "כל הציבור הבין מה קרה שם. בהזדמנות אספר על התחושות שלי ועל מה שהיה בתקופה הזאת. אני חושב שעשיתי הרבה דברים בקריירה שלא מצדיקים שיזכרו רק את זה, אבל זה חלק ממני ואחת מהצלקות שלי. מי שכדורגלן עובר גם דברים קשים, ואני מקבל את זה באהבה".

ומה לגבי העתיד? "אני תכף סוגר 31 שנים, אחרי שמונה שנים בק"ש אסגור שבע שנים בב"ש והשמיים הם הגבול. בישראל רק סופרים אחורה מגיל 30, אבל כל עוד אני מרגיש שיש לי מה לתת, אעשה הכל להישאר בטופ. ב"ש היא מקום מיוחד, גם העיר. אני מחובר לאנשים ולמועדון, וטוב לי ולמשפחה שלי. אני פה לעוד שנתיים ובכדורגל הכל דינמי. כרגע המטרה זה לחזור לשחק ולהנות ברצף, אני חושב שאני בדרך הנכונה".