הכדורגל והכדורסל יתוקצבו במעל ל-110 מיליון שקלים

בשורה נהדרת: שר האוצר הכריע שהענפים יתוגמלו כראוי על הנזק שגרמה פגרת הקורונה בעונה הנוכחית ויזכו לרשת ביטחון ל-2020/1 . הכדורגל יקבל 75 מיליון ש"ח והכדורסל 35

תומר לוי ורועי כהן  14.07.20 - 21:59
תחילת כתבה

אחרי שהעונה הסתיימה בשלום, לפחות בכדורגל, הספורט הישראלי קיבל בשורה חיובית ממשרד האוצר ובראשו השר ישראל כץ: לאחר פגישה שארכה כשעתיים (והחלה באיחור של שעתיים), הוחלט ששני הענפים הבכירים בישראל יקבלו סל פיצויים על סך 110 מיליון ש"ח.

החלוקה היא כזאת: שני הענפים יפוצו על העונה הנוכחית ואף יקבלו רשת ביטחון לעונה הבאה, בדיוק כפי שרצו, כאשר הכדורגל יקבל נתח גדול יותר של 75 מיליון ש"ח, בעוד בכדורסל "יסתפקו" ב-35 מיליון ש"ח. יש לציין כי שני הענפים היו בטוחים שיקבלו סכומים נמוכים יותר, כאשר בצהריים היה מדובר על 40 מיליון ש"ח לכדורגל, אך לאחר מלחמת חורמה - השרים הכריעו וכולם יצאו מרוצים.

בכך, למעשה, מטרת הפגישה של הנוכחים, שהייתה להגיע להסכמות על גובה הפיצוי שיאפשר (או לא) את תחילת העונה הבאה, הושגה. בין הנוכחים בפגישה, בין היתר, היו משה חוגג, ברק אברמוב, אייל חומסקי וגיא הראל, כשיו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, הגיע דרוך מתמיד והקדים עד שעתיים לפני כולם.

ועדיין, ישנו מכשול אחד: במקרה שבו התחלואה תעלה באופן דרסטי, ייתכן שמשרד הבריאות יעצור את הליגות, כך שיש עוד עבודה - אבל לפחות בפן הכלכלי, עושה רושם שישנה הסכמה. הכסף יגיע בכל חודש (בכדורגל בערך 7.5 מיליון בחודש, בכדורסל לא ידוע) - וברגע שהקהל יחזור למגרשים, הפעימות יופסקו.

ומה לגבי חלוקת הכספים בין הקבוצות? בכדורסל, ההערכה היא שמכבי ת"א תקבל את הנתח הגדול ביותר, כמחצית מהסכום, כאשר גם בכדורגל הקבוצות הגדולות יקבלו סכומים גדולים יותר. לפי כך, נכון לרגע זה, עושה רושם שעונת הכדורגל תיפתח בזמן - בהתאם להנחיות משרד הבריאות כמובן - כאשר גם הכדורסל בכיוון הנכון.