ים כהן: חד משמעית, אני יכול להשתלב במכבי חיפה

הקשר שהושאל לנוף הגליל שואף גבוה: גם זהבי שיחק בלאומית

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  16.07.20 - 15:23
תחילת כתבה

ים כהן היה אמור להיות היום לפחות שחקן לגיטימי בסגל מכבי חיפה, המועדון בו אביו, יניב, כיכב ושימש עד לא מזמן כמנכ"ל מחלקת הנוער. קרע ברצועה הצולבת, בשתי הרצועות הצידיות והמיניסקוס עצר את ההתקדמות שלו, רגע אחרי שערך בכורה בקבוצה הבוגרת בגיל 17. חלק מהרופאים טענו שהוא לא ישוב לשחק, אך עם שבעה שערים ושמונה בישולים בהפועל נוף הגליל העונה, הוא הראה שהוא בכיוון הנכון.

"אני לא מרוצה מאיפה שאני נמצא כעת. ראיתי את עצמי במקום אחר בגיל 22", הוא אומר בראיון לערוץ הספורט, "אני צעיר, ערן זהבי שיחק בלאומית בגיל 21. לראות את שון וייסמן מככב באירופה ואת נטע לביא ועופרי ארד במכבי חיפה נותן לי השראה ודחף. זה נותן לי אישור שאני יכול להגיע לשם".

לאורך כל השנתונים כהן היה שחקן נבחרת ישראל ושימש כקפטן, למרות שסביבו שיחקו שחקנים כמו מוחמד אבו פאני, מוחמד עוואד ועמית זנטי, שתקעו יתד בליגת העל. כהן: "אני משחק עם אבו פאני מגיל 8, הייתי הכינור הראשון של הקבוצה עד הפציעה. אני לא מופתע מההצלחה של השחקנים מכבי חיפה היא יצרנית השחקנים הכי טובה בארץ. זה העתיד של המועדון".

כהן אמנם מחזיק בחוזה לעונה נוספת במכבי חיפה, אך עדיין לא ברור אם יפתח את העונה במועדון. עם זאת, הוא די בטוח ביכולת שלו להיות חלק מהסגל: "אני חד משמעית חושב שאני יכול להשתלב בקבוצה הבוגרת. ברק בכר עשוי ללכת על בטוח ולא לתת צ'אנס לשחקן שמגיע מהליגה הלאומית. אני זקוק להזדמנות כדי להוכיח שאני שווה".

"זה שאבי היה מנכ"ל מחלקת הנוער לא נתן לי נקודות זכות", הוסיף הקשר, "אבא שלי לא עשה לי פרוטקציה. לא הרגשתי עזרה ממנו, שפטו אותי לפי היכולת שלי. אתם רואים את השחקנים שיצאו ממכבי חיפה - טאלב טוואטחה, בירם כיאל ואחרים מככבים באירופה ובליגה הישראלית. אי אפשר לספור כמה שחקנים טובים והוא טיפח". על ההשוואה בין סגנון המשחק שלו לזה של אביו הוסיף: "לא ראיתי אותו משחק יותר מדי, רק בערוץ גולד, אומרים שאני יותר טכני ושקט עם הכדור, הוא היה מהיר יותר. אנחנו על אותה משבצת".

כהן, כאמור, היה מהקשרים הבולטים העונה בליגה הלאומית. הוא פרח תחת דודו, רועי כהן המשמש כמנהל המקצועי בהפועל נוף הגליל. כעת הוא בשל לעשות קפיצה, כאשר בני סכנין, הפועל חדרה, הפועל חיפה והפועל כפר סבא הוזכרו כמועמדות לקלוט אותו. "תמיד רציתי לשחק במכבי חיפה, אני מאמין שאקבל הזדמנות בליגת העל. מקווה שזה יהיה במכבי חיפה", סיכם.