הפועל ב"ש: נוואנקו אוביורה הניגרי מועמד

פרסום ראשון. לאחר עזיבת סימאו, בנגב מחפשים חלופה. הקשר האחורי הניגרי של בואבישטה, אקס אינטר ופארמה, עשוי להגיע. וגם: אומוניה ואפואל ניקוסיה נאבקות על בן שהר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.07.20 - 17:00
תחילת כתבה

פרסום ראשון. הפועל ב"ש אמנם עדיין לא התאוששה לגמרי מהזכייה בגביע, מה גם שיש עננה של חוסר וודאות בנוגע לפתיחת העונה הבאה, אבל הבנייה המחודשת של הסגל יצאה לדרך. הערב (חמישי), לערוץ הספורט נודע כי נוואנקו אוביורה הניגרי מועמד להגיע לבירת הנגב על חשבונו של דויד סימאו, שעזב את המועדון.

הניגרי בן ה-29, ששיחק בשנתיים האחרונות בבואבישטה הפורטוגלית, מגיע למעשה מאותה סוכנות שחקנים ממנה הגיע ז'וסוואה לב"ש - בתקווה שהתוצאה תהיה זהה. הוא החל את הקריירה המקצוענית שלו בלא אחרת מאשר אינטר, במדיה השלים רק ארבע הופעות בשנתיים.

בהמשך, הקשר הניגרי עבר לפארמה - אך גם שם לא קיבל הזדמנות ממשית, וכך החל מסע השאלות שנעצר אצל קלוז' הרומנית. בין היתר, אוביורה שיחק בקורדובה הספרדית, אקדמיקה דה קוימברה הפורטוגלית ולבדיאקוס היוונית.

הגעתו של הקשר, כידוע, מגיעה בעקבות עזיבתו של דויד סימאו את המועדון. הקשר הפורטוגלי, שהגיע בינואר האחרון כחלק מגל ההחתמות של הדרומיים, הושאל מאא"ק אתונה ולב"ש הייתה אופציית רכישה עליו - שכאמור, לא מומשה. סימאו, שיחזור כעת ליוון, השלים 13 הופעות במדי ב"ש וכבש שער בודד.

במקביל, בעוד באר שבע מחפשת חיזוק לעונה הבאה, בקפריסין דווח כי בן שהר נמצא בלב מאבק בין שתי הקבוצות של ניקוסיה - אפואל ואומוניה. על פי הדיווח, שהר הוצע לאומוניה ומיד לאחר מכן קיבל הצעה מיריבתה המרה אפועל, שתחכה לראות כיצד יסגרו הדברים עם הקבוצה מבירת הנגב.

אם אכן ינדוד שוב לחו"ל, על אף שהפעם מדובר במרחק מינורי יותר, זו תהיה התחנה התשיעית של שהר מעבר לים. העונה, הוא שוב הוכיח עד כמה הוא ראוי לקרדיט, כשכבש 13 שערים עבור הקבוצה הדרומית ואף עזר לה להניף את גביע המדינה אחרי 23 שנות בצורת. הליגה הקפריסאית, בניגוד לישראלית, לא הגיעה לסיומה בעקבות מגפת הקורונה - כאשר אומוניה דורגה ראשונה בצוותא עם אנורתוזיס עם 43 נקודות, ואילו אפואל ניקוסיה, האלופה בשבע העונות האחרונות, מוקמה רק שלישית, מרחק ארבע נקודות מהפסגה.