בית"ר הודיעה: רוני לוי יאמן את הקבוצה גם בעונה הבאה

משה חוגג התעלם מהמחאות, ושלח מסר לאוהדים: "את ההחלטות המקצועיות נקבל באופן שקול ומקצועי בלבד. רוני הוא הטוב ביותר עבורנו". לוי: "אני מודה להנהלה על האמון בי"

תומר לוי
תומר לוי  16.07.20 - 21:51
תחילת כתבה

הוא ספג קללות וגידופים, הקהל מחה מחוץ לביתו על בסיס כמעט יומי ובתקשורת הובהר כי משה חוגג לא שלם כל כך עם הישארותו - ובכל זאת, כפי שפירסמנו לראשונה, בית"ר ירושלים הודיעה הערב (חמישי) באופן רשמי: רוני לוי יעמוד על הקווים גם בעונה הבאה. "את ההחלטות המקצועית נקבל באופן שקול ומקצועי בלבד, רוני הוא הטוב ביותר עבורנו", הבהיר חוגג.

לוי, כידוע, היה במרכזה של מחלוקת בין קברניטי בית"ר ירושלים. מצד אחד, הוא מאוד מוערך על ידי יוסי בניון, שאמון על הצד המקצועי בבירה, וזה רצה שיישאר. מהצד השני, כאמור, הבעלים משה חוגג התלבט בנוגע להשארתו. הקהל, כפי שאי אפשר היה לפספס, תפס את הצד של חוגג - אך לקח את זה צעד אחד יותר מדי קדימה, ופצח במחול שדים שהתבטא בשלוש הפגנות מחוץ לביתו של לוי בתוך שבוע.

לבסוף, כאמור, לוי, שמחזיק בחוזה לעונה הבאה מאחר והוביל את הקבוצה לאירופה, קיבל את הקרדיט. "לאחר מספר ישיבות עבודה, החליטה היום הנהלת בית"ר ירושלים על המשך העסקתו של רוני לוי כמאמן הקבוצה", נכתב בהודעה הרשמית. "אנו מאמינים שרוני הוא המאמן הטוב ביותר להוביל את בית"ר בעונה המאתגרת העומדת לפנינו, וכי הוא יעמוד בהצלחה ביעדים המקצועיים אשר הוצבו בפניו, יחד עם השחקנים שמעריכים אותו מאד".

בעלי הקבוצה, משה חוגג, הוסיף: "לאחר שבחנתי את המצב מכל הזוויות, נפגשתי עם רוני והתרשמתי שמקצועית מדובר במאמן מוערך והטוב ביותר עבורנו. העונה הקרובה תהיה שונה לחלוטין ממה שאנחנו מכירים, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה בריאותית, ולכן חשוב לנו לשמור על יציבות במערכת - בעיקר לאור חוסר היציבות בעמדת המאמן לאורך העשור האחרון בבית"ר והעובדה כי אנו מדורגים בצמרת הרשימה העולמית בפיטורי מאמנים".

"אני רואה גם את הרוח בקרב חלק מאוהדי הקבוצה, שנמצאים איתנו באש ובמים, יודע עד כמה הקבוצה חשובה להם ומוקיר אותם, אך את ההחלטות המקצועיות נקבל אנחנו באופן שקול ומקצועי בלבד", הוסיף חוגג בהתייחס למחאת הקהל.

רוני לוי עצמו אמר: "אני שמח וגאה להוביל את בית"ר ירושלים לעונה נוספת מלאה באתגרים מקצועיים. אני מודה להנהלת הקבוצה על האמון להמשיך ולהוביל את הקבוצה ומחויב להצלחת המועדון, הן במסגרת הליגה והן בניסיון להוביל את הקבוצה להישגים באירופה. אני מבטיח לאוהדים שנעבוד קשה על מנת לשמח את כולם".

סיכום בין בית"ר ירושלים לארגון השחקנים
לאחר שמשרד האוצר בא בדרישה מקבוצות ליגת העל לקצץ 30 אחוזים משכר השחקנים, בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג נועד עם ראש חטיבת הספורט בהסתדרות ניר אלון, מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף והיועץ המשפטי של הארגון, עו"ד שי אליאס - והצדדים הגיעו ל"סיכום עקרוני ראשון ופורץ דרך לעונה הקרובה", כך נמסר בהודעה מהארגון.

מההודעה עולה כי יהיו מדרגות ברורות בקיצוץ שכר השחקנים:
1. שחקן ששכרו עד 15 אלף ש"ח ברוטו בחודש לא יצטרך לקצץ.
2. שחקן ששכרו בין 15 אלף ל-25 אלף ש"ח ברוטו - יקצץ 20 אחוזים בשכרו.
3. שחקן ששכרו בין 25 אלף עד 40 אלף ברוטו - יקצץ ב-30 אחוזים.
4. שחקן המרוויח מעל 40 אלף ש"ח ברוטו בחודש - יקצץ ב-40 אחוזים.

כמו כן, במסגרת ההסכם הקיבוצי בין ארגון שחקני הכדורגל ובית"ר ירושלים נקבע כי לא יהיו שחקנים מנודים בקבוצה. עוד צוין, כי במידה שיחול שינוי לטובה בהתמודדות עם מגפת הקורונה, שיאפשר מכירת מנויים וכרטיסים, הקבוצה תעביר כספים שיתקבלו עבור השחקנים וזאת בחלק היחסי של השכר לאותה התקופה.