חלוץ נבחרת אוגנדה חתם ל-4 שנים באשדוד

פאהאד באיו מצטרף. גם בלם סרבי חתם בקבוצה של בן שמעון

גיל לוין
גיל לוין  27.07.20 - 15:14

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

מ.ס אשדוד החלה אתמול (ראשון) את מחנה האימונים שלה בנוף הגליל, אליו צפויים להצטרף לא מעט נבחנים ביניהם, גם הקשר הקונגולזי, פאבריס מוגני קאקול, עליו פורסם לראשונה בערוץ הספורט. היום, היא הודיעה באופן רשמי על צירופו של חלוץ חדש: פאהאד באיו. על מועמדותו פורסם לראשונה בערוץ הספורט.

חלוץ נבחרת אוגנדה חתם על חוזה לארבע שנים בקבוצה של רן בן שמעון. השחקן בן ה-22 מתנשא לגובה של 185 סנטימטרים ושיחק לאורך הקריירה בעיקר בליגה האוגנדית הראשונה. יש לציין, כי הוא יתקשה להגיע לישראל בטיסה ישירה, עקב העובדה כי שדה התעופה באוגנדה סגור בשל התפרצות הקורונה - ולכן ימריא דרך טנזניה, ינחת בישראל ויעבור באופן רשמי.

את עונתו האחרונה העביר בשורות האלופה המקומית, וויפרס, בה רשם עונה מצוינת והפך לכובש השני בטיבו בליגה האגונדית עם 12 שערים ושישה בישולים. בנבחרת אוגנדה כבש השחקן עוד ארבעה שערים בשבע הופעות. אגב, באיו לא יהיה האוגנדי היחיד באשדוד. השחקן התייעץ בימים האחרונים עם בלם הקבוצה בעונה האחרונה וחברו לנבחרת, טימותי אוואני, שייעץ לו להגיע וסיפר לו על העיר ועל המועדון.

במקביל, אשדוד הודיעה גם על החתמתו לארבע שנים של הבלם הסרבי ננאד סבטקביץ'. מדובר בשחקן בן 24, אשר רשם 103 הופעות ו-7 שערים במסגרת הליגה הסרבית הראשונה. שני השחקנים הזרים ינחתו בימים הקרובים בישראל ויצטרפו לחבריהם החדשים אחרי שישלימו את תקופת הבידוד.

במחנה האימון שנערך בימים אלו בנוף הגליל, נבחן גם שחקנה של הפועל אשקלון נועם גיסין בן ה-20.