הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שמעון מזרחי: "מועדון צריך לעמוד מאחורי שחקניו"

יו"ר מכבי תל אביב בכדורסל דיבר ב-'5 באוויר' על פרשת המין בה מעורבים אצילי ומיכה: "לא צריך לחרוץ את דינם לפני החלטת הפרקליטות. חייבים לתמוך בהם ולתת להם גב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.07.20 - 20:35

יממה אחרי שמכבי תל אביב זכתה באליפות ה-54 בתולדותיה, היו"ר המיתולוגי שמעון מזרחי עלה לשידור ב-"5 באוויר", תוכנית הרדיו של ערוץ הספורט, ולצד חגיגות התואר נשאל על הנושא שמעסיק את קבוצת הכדורגל בחודשים האחרונים: פרשיית המין של עומר אצילי ודור מיכה.

"מיץ' גולדהאר השעה את שני השחקנים ולא זימן אותם למחנה האימונים, כנראה שהוא מחכה להחלטת הפרקליטות שיכולה לקחת זמן", אמר מזרחי בפתיחה. "אם השלמת התיק תעשה במהירות, אני חושב שגם החלטת הפרקליטות תהיה די מהירה כי עינוי הדין הוא גדול".

"השחקנים הביעו צער על מה שקרה", המשיך היו"ר. "גם אם אין כאן משהו פלילי, יכול להיות שיש כאן משהו מבחינה אתית. נראה לי שההשעיה מבחינה אחת נתנה להבין שמה שנעשה לא נראה טוב, ומצד שני לא צריך לשפוט אנשים ולחרוץ את דינם לפני שיש החלטה בכיוון הפלילי. יכול מאוד להיות שגולדהאר יחליט בכל מקרה, גם אם התיק ייסגר, שהוא רואה בזה עבירה אתית ויחליט שלא להחזיר אותם למועדון".

מזרחי נשאל על מקרה העבר בו היה מעורב וויל ביינום, שקיבל תמיכה מצד המועדון: "הייתי שם וצעדתי יד ביד עם וויל ביינום, שהובל שלא כדין באזיקים לבית המשפט. ראיתם שבסופו של יום גם לא הוגש נגדו כתב אישום".

"אני חושב שבשלב הראשון חייבים לתמוך בשחקנים כי הם הבנים שלך, הם חלק מהמשפחה וצריכים לעמוד מאחוריהם מבלי לפגוע ב'נפגעי העבירה' אם יש כאלו, אבל מועדון צריך לתת את הגב לשחקנים שלו. לרגע לא אמרתי שצעדיו של מיץ' לא נכונים. המועדון צריך לעמדו בשלבים כאלו מאחורי השחקנים".

"אני חושב שהמקרים שונים" המשיך. "שם לא היו נפגעי עבירה, שם אנשים תקפו אותו והוא ניסה להימלט מהם. השליכו על הרכב שלו אבנים שניפצו את השמשות וסיכנו את חייו, והוא במנוסתו נסע אחורה. הוא נעצר באותו הלילה ולכן הגיע עם המדים של מכבי לבית המשפט. בסופו של יום לא יוחסה לו שום עבירה".

"אני מתעסק בתחומים אחרים ולא בתחומים הפליליים, אבל אני בטוח שהם מצאו את עורכי הדין שייצגו אותם נאמנה. בסופו של דבר הם צריכים להתאזר בסבלנות רבה עד שהפרקליטות תחליט לכאן או לכאן. אח"כ ההחלטה הלא פחות קשה של מיץ' - האם ימשיכו במועדון או לא, מבחינה מקצועית זו החלטה לא קלה. יצטרכו לחשוב איך למלא את השורות מבין השחקנים המושאלים", סיכם מזרחי.