מכבי נתניה: מציאות חדשה במועדון, "המטרה: לשרוד בליגה"

היהלומים מנמיכים ציפיות, אטפלד מחפש בלם ושחקן כנף כחיזוק. יהב אפריאט יגיע?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.08.20 - 09:18
תחילת כתבה

מכבי נתניה הצהירה בעונה שעברה שהמטרה הברורה תהיה לסיים את השנה בפלייאוף העליון. הצהרות לחוד ומציאות לחוד, והיהלומים סיימו את 2019/20 בפלייאוף התחתון. השנה, ובניגוד לחלק מהקבוצות האחרות, נתניה עוד לא קיימה מסיבת עיתונאים מסודרת ולא הציגה את הצוות המקצועי החדש בראשותו של ריימונד אטפלד, המאמן החדש.

ביום שבת תפתח נתניה עידן חדש, כשברקע עוד מהדהדת ההתנהלות בפרשת סלובודן דראפיץ' ושי ברדה, איתם טרם הגיעו ראשי היהלומים להסדר כספי. להוציא את החלוץ קוון פרייטר והחזרת מושאלים כמו יובל שדה, אלעד שחף, איילון ירושלמי וירין שרעבי, נתניה לא התחזקה - אלא להפך. גיא מלמד, שמחזיק בחוזה וממשיך להתאמן, לא בתכניות. רועי קהת, צליל נחמיה, ניקולאס אולסק, ויקי כחלון, מוחמד זבידאת ופאטוס בצ'יראי עזבו.

"התחלנו תהליך לבנות קבוצה צעירה וחדשה עם שחקני בית שיקבלו הזדמנות", אמרו בקבוצה. "המטרה בשנה הראשונה היא לשרוד בליגה כמה שיותר מוקדם". אטפלד לא ממהר עם הרכש, אבל ממשיך לקבל מהסקאוט, כפיר וולפסון, רשמים על שחקנים זרים פוטנציאלים לחיזוק. המאמן ביקש בלם ושחקן כנף עם רגל שמאל, וההערכה היא כי אליהם יצטרפו עוד שלושה שחקנים.

אחד מאותם שחקנים הוא יהב אפריאט, שסיים חוזה בהפועל כפר סבא. נתניה הבהירה לקשר ולסוכנו שאין כוונה לרכוש אותו כעת, אלא להשאילו עם אופציה לרכישה, וזה יקרה רק אם יחתום על חוזה חדש בכפ"ס, דבר שנשקל על ידו.