לחבר סיפור אחר: כך נסגר מעבר ביטון למכבי

מתי נעשתה הפנייה, השכר והחלק של יצחקי. מאחורי הקלעים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.08.20 - 17:53

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

העסקה המפתיעה של החלון עד כה: בן ביטון, מי ששימש כקפטן של הפועל ב"ש לפני שנתיים, עבר בהשאלה למכבי ת"א. אז איך נולדה העסקה המפתיעה?  בן ביטון, שהרגיש מיצוי בב"ש אחרי 7 שנים וגם שיוסי אבוקסיס הראה לו את הדרך החוצה והרגיש שאור דדיה מועדף על פניו. מחזיקת הגביע אף החזירה החזירה מהשאלה את נועם גמון, מגן ימני נוסף, מה שהראה שוב שביטון לא ממש בתכניות.

בנוסף, המגן התבקש לקצץ רק פעם אחת 40% ולא ניהלו מולו משא ומתן ארוך, כשבקבוצה מבירת הנגב הבינו שאין סיכוי שהוא יקצץ כמו שרוצים, העבירו לו מסר שיש סיכוי שהוא יפתח את העונה ביציע, שכן הוא לא בתכניות המקצועיות.

המגן שוחח עם סוכנו גלעד קצב והורה לו לחפש לו קבוצה בחו"ל. ביטון רצה לסמן וי בקריירה על ליגה אחרת, ואכן הגיעו הצעות מקבוצות ביוון ובקפריסין, אך בסכומי כסף קטנים. אחרי שהצעות אטרקטיביות לא הגיעו, ביטון התמקד בשוק הישראלי, בוודאי אחרי הולדת בן נוסף לפני כחודש. מכבי חיפה גיששה איתו, אך מרגע שארנסט מאבוקה האריך חוזה, הוא הבין שיהיה בכרמל שני בהיררכיה והעדיף שלא להצטרף.

לפני כשבועיים, מהרגע שאנדרה ג'ראלדש עזב באופן רשמי, הצהובים התחילו לחפש אחרי מחליף. אם בהתחלה כיוונו לחיזוק זר, הם ראו שהצעד יהיה קשה מאוד לביצוע. בדיוק לחלל הזה מגן ב"ש לשעבר נכנס. גלעד קצב ניהל שיחות עם ברק יצחקי, ממקבלי ההחלטות במכבי ת"א, כשגם שחקנים בסגל הצהוב, ביניהם טל בן חיים שהצטרף רק לאחרונה, המליץ עליו. החוזה שהוצע לו היה לשנה אחת, אך ביטון העדיף חוזה ארוך טווח או יציאה לחו"ל.

בימים האחרונים, אחרי שהמגעים עם חו"ל נפלו, והמשא ומתן מול מכבי ת"א התקדם, ביטון כבר סיפר לחבריו בב"ש מפגש במסעדה בו נפרדו מבן שהר, שגם הוא לא ימשיך בבירת הנגב. 

בסופו של דבר, אחרי משא ומתן תמציתי, ביטון סיכם על חוזה של 180 אלף דולר בעונה, פחות משהרוויח בבירת הנגב, אבל הוא הבין שאם היה נשאר בב"ש ללא קיצוץ, הוא כנראה היה מעביר את העונה ביציע.

במכבי ת"א, אליה הגיע בהשאלה ללא תמורה, הוא יתחרה על חולצת ההרכב עם מאור קנדיל כשכרגע ההסכם הוא לעונה אחת בסיומו הוא אמור לחזור לאדומים. יחד עם זאת, גם בב"ש וגם ביטון עצמו מבינים, אחרי 7 שנים, תם עידן בן ביטון בבירת הנגב.