בלי לומר מילה: מאחורי הפרידה ממיכה ואצילי

המייל ששלחו השניים לגולדהאר ואפילו לא זכה להתייחסות, השיחות של ג'ק אנגלידיס עם סוכנם, שאלת גובה הפיצוי והכעס בקרב סביבתם ("תולים אותם בכיכר"). השניים, נמצאים עם הפנים לחו"ל, אבל עוד עשויים לפגוש סאגה מול מכבי ת"א. הסיפור מאחורי הטלטלה

תומר לוי
תומר לוי  03.08.20 - 07:15

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הכתובת הייתה על הקיר, אבל כעת זה הפך לרשמי: עומר אצילי ודור מיכה כבר לא שחקני מכבי ת"א. ההחלטה הרשמית לגבי השחרור של השניים התקבלה למעשה בבדיקות הרפואיות לפני כשבועיים, כאשר השחקנים הבינו שהם לא הוזמנו, נעשה טלפון מצד נציגם לקבוצה. באותה שיחה, במועדון הבהירו להם לראשונה שהתקבלה החלטה שהם לא ממשיכים בקבוצה. לא ברור עד עכשיו למה מכבי ת"א בחרה שלא להוציא את ההודעה בצורה פומבית במשך שבועיים וחיכתה עימה, אך השחקנים מודעים לכך כבר שבועיים.

את ההחלטה קיבל מיץ' גולדהאר, שלא דיבר איתם ישירות עד היום, בעוד נציגו, ג'ק אנגלידיס, גם כן לא שוחח איתם ישירות, אלא רק עם סוכנם. למעשה, מיכה ואצילי בנתק מאז המקרה, כשגם מייל מצדם שנשלח למיץ' גולדהאר לא קיבל תשובה או התייחסות כלשהי. לשניים יש חוזה לעונה נוספת ומעוניינים בפיצוי, אך לא דורשים את כל החוזה במלואו.

כרגע עדיין לא ידוע כיצד יתבצע הפיצוי, כאשר השיחות נערכות מול מורן מאירי שמעביר את המסרים לג'ק אנגלידיס לאישור. אם הפיצוי לא יהיה ראוי, הצדדים עלולים להגיע לבית משפט או בוררות והקרב הזה עוד עשוי להיות מכוער. 

כשהתבשרה ההודעה מהמועדון, השחקנים קיבלו אותה בהפתעה גדולה. בסביבתם עוד ציינו שלא זכור מקרה ששחקנים משוחררים בלי כתב אישום, בלי הרשעה וכשההערכה היא שהתיק ייסגר מחוסר אשמה. עוד הוסיפו בסביבתם של מיכה ואצילי, שמן הראוי היה לחכות שהחקירה תיסגר ואז לשמוע את כל הסיפור מאחורי הקלעים, עוד לפני שמקבלים החלטה. היו אף שביקרו עוד יותר את הצעד שנעשה כלפי דור מיכה נקודתית. "הוא 20 שנה במועדון", ביקרו בסביבתו, "הניכור וההתעלמות ממנו היו כאילו הוא כבר הורשע בעבירה, וזה לא המצב".

האנשים הקרובים אליהם ביותר, ביניהם גם כמה שחקנים, לאו דווקא מהקבוצה, כעסו מאוד על ההתנהלות של מכבי ת"א. "בארץ מקובל שכשבן אדם נחשד במשהו לא תולים אותו בכיכר העיר עוד לפני שהוא הורשע בעבירה כזו או אחרת", מקורב אחר הוסיף, "ברור לכולם שגם אצילי וגם מיכה נתלו כאן בכיכר העיר בלי אפס סובלנות והכרה שאולי יש כאן צד שני וצריך לחכות. לא בטוח שבהתנהלות הזאת מולם אולי עדיף היה להם לעזוב כבר מיוזמתם".

אז מה הלאה? המטרה של שניהם היא להגיע להסדר פיצוי כבר בימים הקרובים, על מנת להתחיל לחפש קבוצה. כפי שנראה כרגע, בישראל, כל עוד לא הוחלט גם על כתב אישום, לא יהיו קבוצות גדולות שיהיו מוכנות לקלוט אותם ונראה שחו"ל היא האופציה הטובה ביותר. קפריסין היא יעד אופציונאלי, כשאומוניה ניקוסיה ואפואל ניקוסיה הוזכרו כמועמדות לקלוט אותן. קבוצות קטנות בישראל, כמו בני יהודה ועירוני קרית שמונה הן יכולות להיות אפשרויות עבור מיכה ואצילי, אך הם קודם כל ינסו למצות את האופציות בחו"ל.

ההודעה שיצאה אתמול הן תוצאה של לחץ בסביבתם של שני השחקנים, שהיו מעוניינים שכולם ידעו מה הסטטוס שלהם, בתקווה שזה גם יזרז את ההליך בחיפוש אחרי קבוצות חדשות. בשלב הזה, צריך להגיד, עדיין אין סיכום על הפיצוי ואם השיחות לא יתקדמו בשבועיים-שלושה הקרובים, כנראה שהצדדים ייפגשו בבוררות.