הפועל ב"ש בשיחות עם קאייסדו ואגודלו

פרסום ראשון: שני זרים קולומביאנים על הפרק. רצון הצטרף

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.08.20 - 07:46

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הפועל באר שבע פותחת עונה במצב כלכלי לא פשוט. הבעלים אלונה ברקת כבר לא שם, לא מעט שחקנים שוחררו וגם התקציב ככל הנראה יקטן משמעותית. במצב הזה, הקבוצה מבירת הנגב מחפשת "מציאות": שחקנים צעירים טרום הפריצה הגדולה, שבעתיד יוכלו גם להימכר ולייצר למועדון הכנסות גדולות.

אחד השמות שעלו על שולחנם של אליניב ברדה ודודו עזריה הוא הקשר הקולומביאני, חואן קרלוס קאייסדו. מדובר בקשר אחורי בן 22, שהרשים את הסקאוטים של ב"ש ובדומה לאלטון אקולטסה, נחשב גם הוא לפוטנציאל מכירה עתידית. המועדון מנהל כעת את השיחות מול סוכנו הארגנטינאי.

העונה, שותף קאייסדו בשישה משחקים מתוך שמונה בקוקוטה דפורטיבו מהליגה הראשונה בארצו. שנה קודם לכן קודם לכם הוא שיחק בדפורטיבו קאלי ורשם 11 הופעות. אם יחתום, הוא צפוי להחליף את דויד סימאו שחזר לא.א.ק אתונה אחרי שב"ש לא יכולה היתה לעמוד בשכרו ובדמי רכישת כרטיסו בסך 300 אלף יורו.

מועמד נוסף הוא ג'ונתן אגודלו, חלוץ בן 27 שמשחק גם כן בקבוצת קוקוטה דפורטיבו. אגודלו מתנשא לגובה 1.80, והעונה הוא חזר לקבוצה אחרי חצי עונת השאלה בחימנסיה לה פלאטה הארגנטינאית.

התשובה השלילית שקיבל מאור מליקסון אחרי שנבדק בחשד לקורונה הרגיעה את המערכת,  ובעיקר את השחקנים שחששו מכניסה לבידוד לפני פתיחת העונה והמשחק הכפול מול מכבי ת"א במסגרת אלוף האלופים. על פי ההרכב שתרגל יוסי אבוקסיס, שייאלץ להסתדר ללא הזרים ז'סוואה, מיגל ויטור ואלטון אקולטסה שעוד חייבים בבידוד, עושה רושם שהמאמן לא יפתח במערך של שלושה בלמים.

במשחק אימון פנימי ההרכב הראשון אמנם ניצח 2:4, אבל בצוות המקצועי לא התרשמו ממשחק ההגנה. על פי המסתמן, אבוקסיס יפתח עם אור דדיה, שון גולדברג, לואי טאהא ושיר צדק בחלק האחורי. מרואן קבהא, דוד קלטינס ותומר יוספי בקישור, באגפים איתמר שבירו ורמזי ספורי ובחוד קייס גאנם שנראה מאוד חד באימונים.

בנושא אחר, הקבוצה צירפה את הבלם איתן רצון מהפועל עכו. ב"ש מימשה את סעיף השחרור שלו מהקבוצה הצפונית, שעמד על 50 אלף יורו. הבלם בן ה-22 נבחן בקבוצה בקיץ, וכעת גם יהיה חלק מהסגל. מאחוריו הופעות בליגה הלאומית במדיהן של הפועל חדרה, הפועל איכסל ובעונה שעברה עכו. זו תהיה העונה הראשונה שלו בליגה הבכירה.