"לא אוותר על הכסף": ניסו אביטן נגד הפועל תל אביב

המאמן לשעבר תקף: "ההתנהלות מעידה הרבה על רמת האנשים שם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.20 - 21:02

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

ניסו אביטן הספיק לאמן את הפועל תל אביב במשך תשעה מחזורים בלבד לפני שהנהלת המועדון בחרה לבצע זעזוע והודיעה לו על סיום דרכו בוולפסון. הערב (שלישי)  אביטן התראיין בתוכנית 'מגרש פתוח' בה הוא מתח ביקורת על התנהלות האדומים ודיבר בין היתר על הדברים שהובילו לכישלון.

"אי אפשר לשים את האצבע על דבר אחד שבגללו נכשלנו. אם הייתי נשאר בתפקיד יכול להיות שהתוצאות היו נשארות אותו דבר ויכול להיות שלא, לעולם לא נדע", אביטן פתח את דבריו, "שחקנים שאני הבאתי לקבוצה השתפרו בהמשך הדרך והקבוצה עמדה בציפיות בסופו של דבר. קרו כל כך הרבה דברים שהשתבשו, אחד הדברים שאני מרגיש שטעיתי לגביהם הוא כשהלכתי עם דרישת המועדון, בניגוד לאופי שלי ולא הייתי פתוח לתקשורת. כמעט ולא השמעתי את דעתי מלבד מסיבות עיתונאים וראיונות אחרי משחק בהם אתה בדרך כלל אמוציונאלי".

המועדון ביקש ממך לא להתראיין ולשמור על פרופיל תקשורתי נמוך? "חד משמעית כן, הפועל תל אביב רצתה לשמור על המסגרת שבו המאמן כמעט ולא מדבר. יצאו החוצה המון דברים שלא היו נכונים. מקרה אחד שהכעיס והסעיר את האוהדים היה לתחום את מתחם וולפסון באדום, זה לא הייתה החלטה שלי. מאוד קל להאשים אותי, הרבה דברים לא היו בשליטתי".

אביטן התייחס גם לכך שגורמים במועדון טפטו דברים נגדו והדבר פגע בקבוצה: "זה גרם לדברים לצאת מפרופורציה, בשלב מוקדם של העונה הפכתי למוקד של על הדברים הרעים במועדון. קיבלתי בירושה כמעט ארבעים שחקנים ואלו שרציתי להביא לא הגיעו. לא תמיד כדאי להתפשר לגבי שחקנים. אני לא מאשים אף אחד, לקחתי אחריות, אני בטוח שלמדתי ואני אלך עם זה קדימה".

רגע השיא ביחסים העכורים בין הקבוצה למאמן הגיע עם סירוב האדומים לכבד את חוזהו של אביטן: "יש לי חוזה לעוד עונה אבל הוא לא משולם, אני לא אוותר על הכסף. אני הייתי מאוד נדיב בגישה ובדרך שלי מול הפועל תל אביב, הם בחרו להתעלם ולא לשלם. זה מעיד הרבה על ההתנהלות של האנשים שם, במיוחד בתקופת הקורונה".

"לבחור באופן חד צדדי ובוטה לא לשלם חוזה שאתה חתמת עליו זה מעיד הרבה עלייך. הצעתי פשרה, מבין לאן העולם הולך ואם הם היו מתנהלים כמו שצריך מולי הייתי בא לקראתם. הם לא הותירו לי ברירה ופניתי למוסד לבוררות. הפועל תל אביב זה מועדון גדול עם קהל אוהדים אדיר. נהנתי מהרבה מרגעים. אין ספק שרמת ההתנהלות לא תואמת את רמת המועדון".

ומה לגבי הדברים שהשתבשו בהפועל רעננה? "הייתי במועדון בסך הכל חודש ושלושה שבועות. הדברים החלו באופן בסדר גמור, קיבלתי את הקבוצה מתחת לקו האדום. ידענו שהקבוצה לא מספיק טובה, בפועל מה שקרה היה רצון לחזק את הקבוצה, חלוץ הרכש שרצינו להביא נפצע ברגע האחרון. יואב תומר, שהיה המוציא לפועל, נפצע ופתאום גיליתי שעומדים למכור את קייס גאנם ולהשאיר אותי ללא חלוץ.

"הרגשתי שזה עומד להיות התאבדות להמשיך במתכונת הנוכחית. הסקתי מסקנות ובחרתי לעמוד על הרגליים האחוריות, היה ביני לבין אשר משבר אמון מאוד גדול. התוצאות של רעננה אחרי שעזבתי מדברות בעד עצמן. אני לא בטוח שאני נאיבי, אני נותן אמון באנשים. כשבנאדם לוחץ לי את היד ומבטיח לי שחקני רכש כי הקבוצה נמצאת מתחת לקו האדום, אני נענה לאתגר. היו לי אפשרות להצטרף לקבוצות אחרות ובחרתי את האתגר הכי קשה".

ובכן מה העתיד צופן לאביטן כשהוא ככל הנראה יפתח את העונה ללא קבוצה: "בוער בי לחזור לאמן אבל זה לא קרה. אחכה למקום ולרגע האחרון בשביל שזה יקרה. הייתה לי אפשרות לאמן בליגה הראשונה בפורטוגל. היו לי הרבה תוכנית אבל הקורונה קרקעה את כולנו. יש את הקלישאה שאומרת שלומדים מהכישלונות שלנו. במקרה שלי, אני לומד כל הזמן. השנה האחרונה הייתה לא נעימה וקשה עבורי. הרבה משברים, זו דרך חיים של מאמן, אי אפשר להנות רק מהצלחות. עשיתי עם עצמי תהליך של הסקת מסקנות וחשבתי מה קרה בדרך. חלק מהדברים קרו באחריות מלאה שלי וחלקם לא".

אביטן סיים את דבריו כשהוא התייחס לעובדה שיוסי אבוקסיס נשאר בסופו של דבר במועדון הדרומי ובעקבות זאת הוא לא ישוב למועדון נעוריו: "אף פעם לא הסרתי את האהבה והאהדה שלי להפועל באר שבע, מבחינתי להגיע למועדון יהיה רגע מאוד מרגש ואני בטוח שזה יקרה מתישהו בעתיד".

תגובת הפועל תל אביב תובא כשתתקבל.