עומר אצילי: הקשר הבהיר לאוהדי חיפה שישמח להגיע

הקהל רוצה אליפות בכל מחיר, קשר מכבי ת"א היוצא רוצה להישאר בישראל. כעת, הכדור בידיים של שחר. במועדון הודיעו שפלקושצ'נקו וגלזר יושאלו. וגם: המיקום של ירדן שועה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.08.20 - 09:20
תחילת כתבה

לאחר שחלק משחקני מכבי חיפה החלו להפעיל מכבש לחצים על ראשי המועדון לצרף את עומר אצילי, כפי שנחשף אמש בערוץ הספורט, המהלך החל לצבור תאוצה גם מחוץ לחדר ההלבשה בכפר גלים.

רוב גדול בקהל קורא גם הוא לצרף את השחקן הישראלי, בין היתר מתוך תחושה שאחרי שמכבי ת"א הראתה לו את הדרך החוצה - הוא ירצה להוביל מועדון אחר לתואר האליפות. סיבה נוספת היא הקושי בהבאת זרים איכותיים שיוכלו לעשות את ההבדל בין הירוקים לצהובים מתל אביב.

ברשתות החברתיות פנו כמה מהאוהדים לקשרה לשעבר של מכבי ת"א, ושמעו ממנו שישמח להגיע לכרמל וכי הוא מעדיף להישאר בארץ מאשר לצאת לאירופה. כעת, הכדור בידיים של יעקב שחר ובנו אור, שהפך להיות מאוד דומיננטי ונמצא בכל מו"מ. על פי גורמים במועדון, אור שחר מעורב בענייני היום יום ובימים האחרונים לקח חלק פעיל בישיבות הקיצוץ עם השחקנים לעונה הבאה, קיצוץ שיהיה הנמוך ביותר בליגה.

בתוך כך, למרות התוצאה המסנוורת בניצחון על קבוצת הנוער אמש, בחיפה התלהבו מדברים אחרים. אחרי ההפסד לנוף הגליל 2:1 במשחק ההכנה הקודם, ברק בכר ניסה הפעם שיטה שונה והיה מרוצה ממה שראה. הוא פתח עם מרבית שחקני ההרכב שמיועדים לשחק מול הפועל ק"ש במסגרת המשחק הראשון בגביע הטוטו, והיה שבע רצון. ירדן שועה, שתופקד מתחת לצמד החלוצים, מוחמד עוואד וניקיטה רוקאביצה, שוב הרשים - כמו גם עוואד ודולב חזיזה. אגב, עוואד מכוון לחו"ל, וכפי שפורסם בערוץ הספורט, לא יסכים לדון על חוזה חדש במועדון עד לחודש ינואר.

בכר ייתן את הקרדיט בתחילת העונה לעופרי ארד ואעיד חבשי יחד במרכז ההגנה, עד שימצא מחליף לטרנט סיינסברי. צ'ארון שרי הגיע למתחם, אך לא שיחק מאחר וטרם התאמן עם הקבוצה מאז סיים בידוד - וכמוהו גם סייקו טורה. שחקן הכנף הנבחן, אלדין חסן, שהיה רשום בקבוצת פלמיקאו של עידן עופר אבל לא שיחק בקבוצה הבוגרת - לא הרשים. מדובר בשחקן צעיר שהגיע לפמליקאו (עד גיל 23) מגרמניה, שם שיחק באחת האקדמיות.

בעניין אחר, מכבי חיפה הודיעה היום כי שני שחקנים צפויים לעבור בהשאלה לקבוצה אחרת לקראת עונת המשחקים שבפתח לטובת קבלת דקות משחק. מדובר במקסים פלקושצ'נקו ועמרי גלזר, שלא יצטרפו למחנה האימונים שמתחיל היום.