"מכבי חיפה עוד תצטער שוויתרה על סינטיהו סלליך מהר"

הקשר מתרגל לחייו החדשים, פרטי החוזה כאן. עמית ביטון סירב לחתום על חוזה ארוך

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.08.20 - 07:01
תחילת כתבה

אחרי החתימה הרשמית, סינטיהו סלליך מתחיל להתרגל לחיים בהפועל ב"ש: כבר אתמול (שלישי), הקשר סייר בעיר ומצא דירה אליה יעבור בימים הקרובים, כשמעבר לכך, נציג הקבוצה עמוס חוגג, הכיר לו את הסביבה בה יחייה בעונה הקרובה.

סלליך חתם על חוזה לעונה אחת וישתכר כ-160 אלף דולר, שחלקם שכר בסיס והשאר על פי נקודות. הסכום, אגב, עשוי לגדול במקרה בו יקבל בונוסים על תארים ומעבר לשלב הבתים של הליגה האירופית. מדובר בהצעה כספית גבוהה יותר מזו שהציעה לו מכבי חיפה, אך מבחינתו הכסף לא היה השיקול המרכזי, אלא הרצון הגדול של המאמן כמו יוסי אבוקסיס לתת לו את הקרדיט כשחקן מוביל.

"מכבי חיפה עוד יצטערו על שוויתרו מהר מדי על סלליך", אמרו גורמים בב"ש. סלליך, יש לציין, הודה לירוקים על שטיפלו בו כשהיה פצוע ולא החסירו ממנו דבר - אבל מבחינתו היה נכון להתקדם לתחנה הבאה. בנוסף לסלליך, אליניב ברדה ממשיך במו"מ עם קשר וחלוץ קולומביאני, בתקווה לסגור עד סוף השבוע עוד שחקן מרכזי.

במקביל, הבלם איתן רצון, שחתם בקבוצה כפי שפורסם בערוץ הספורט, יגיע הבוקר לבית האדום ויקבל גם הוא דירה. שכרו של השחקן, ששיחק בעונה שעברה בהפועל עכו, יעמוד על כ-12 אלף שקלים והוא עשוי להיות מושאל במקרה ועמית ביטון יישאר. רצון חתם באמצעות סוכן השחקנים אפי סופר, וההחלטה להחתימו נבעה מהסתכלות קדימה מכיוון שיש לו דרכון בריטי.

ביטון, שקיבל הצעה לחתום על חוזה חדש, סירב בשלב זה וסוכנו דודו דהאן בוחן עבורו אופציות אחרות. הבלם, שגדל בב"ש וזכה בשני גביעי מדינה ברציפות תחת יוסי אבוקסיס, מעוניין להישאר אבל ירצה לקבל דקות משחק משמעותיות יותר. בנוסף, השוער השלישי, עמית קרן, עשוי לעבור למכבי אחי נצרת. קרן, שמחזיק בחוזה לעוד עונה בב"ש, מעדיף למצות אופציות בהן יוכל לשחק גם בליגות נמוכות יותר.

מאמן הכושר אודי בן שמחון הצטרף היום לצוות הפיזיולוגי של ב"ש. בן שמחון, שהגיע מהפועל ראשון לציון, יהיה מאמן הכושר לצידו של מיכאל ברוש, שעובד במועדון 15 שנים. הוא השני שמצטרף לצוות המקצועי, לאחר מאמן השוערים, גילי בן נחום: "אני שמח להצטרף לצוות של מקצוענים כמו שיש כאן בהפועל באר שבע. כיף גדול להגיע למתחם ולראות את העוצמות של המועדון. מצפים לנו לא מעט אתגרים בפרק זמן קצר ואני מחכה שנגשים יחד את כל המטרות שלנו", הוא אמר.