המעבר הושלם: דגני חתם בבית"ר ירושלים

הושגו הבנות עם הפועל ת"א. בניון: מהבלמים הטובים בישראל

שירי אלג'ם ויגאל גולדשטיין  06.08.20 - 20:25
תחילת כתבה

אחרי סאגה ארוכה - המעבר הגדול של הקיץ הושלם: עסקת אוראל דגני לבית"ר ירושלים נסגרה. הפועל תל אביב והבלם הגיעו היום (חמישי) לפשרה סביב שתי המשכורות, שעד עכשיו תקעו את המעבר שלו לבירה, ודגני הצטרף בחוזה לשלוש שנים לצהובים-שחורים.

המנהל המקצועי של בית"ר ירושלים, יוסי בניון, אמר לאחר השלמת העסקה לאתר הרשמי של המועדון: "אוראל הוא אחד הבלמים הטובים ביותר בישראל, ואין לי ספק שהוא יעזור לנו בהמשך הדרך שלנו, שצפויה להיות ארוכה ומאתגרת. אוראל מגיע לאחר שערך הכנה לעונה וישתלב מיידית באימונים. אנחנו ממשיכים לעבוד קשה על מנת לחזק את הקבוצה לעונות הקרובות".

בית"ר ירושלים תהיה התחנה הרביעית בקריירה של דגני בן ה-31 לאחר שהוא עבר אליה ללא תשלום. הבלם שגדל בפרדס חנה החל את הקריירה במכבי נתניה, ועלה לבוגרים בגיל 19. בעונת 2010/11 לבש לראשונה את סרט הקפטן של היהלומים, עד שנמכר למכבי חיפה תמורת מיליון דולר. אח"כ הושאל כשחקן חיפה להפועל ת"א לשנתיים, וחזר לירוקים רק כדי לחתום לצמיתות בהפועל בקיץ 2016.

בארבע השנים האחרונות דגני הפך לאחד השחקנים המזוהים עם הפועל ת"א, אך בתחילת העונה שעברה, התחוללה סערה סביב דגני לאחר שסרט הקפטן נלקח ממנו וניתן למאור בוזגלו, אבל לקראת סוף העונה דגני שוב שימש כקפטן הקבוצה. לדגני יש 12 הופעות במדי נבחרת ישראל, וכעת הוא מוצא לעצמו תחנה חדשה בקריירה ארוכה - ותחנה מעניינת במיוחד.

בתוך כך, האדומים עדיין לא העבירו את התקציב לעונה הקרובה בבקרה התקציבית בשל אותם כמה מיליונים שעו"ד עמית פינס, היועץ המשפטי של ההתאחדות, דורש להכניס לתקציב - בעקבות האפשרות שהקאס (בין הדין הגבוה לספורט) יכריע בעניין חובות אופ"א ופיפ"א, שנגררים עוד מהתקופה של הפירוק.

במודעון עבדו מסביב לשעון על מנת להעביר כמה שיותר שחקנים עד 19:00. נכון לעכשיו, עדיין לא ברור מי מהישראלים החדשים יוכלו לשחק, כשאת הזרים החדשים, להוציא את שטקוס, יוכלו לרשום כנבחנים.