"הוא כשרון גדול": הפרטים מאחורי עסקת אל עביד

מכבי חיפה קיבלה 70 אחוזים מכרטיסו, בעוד השחקן הצעיר (20) עשה ויתור כדי שהמהלך יצא לפועל. ועדיין, הירוקים עשויים להשאילו לעונה. וגם: ההכנות לפני ק"ש בגביע הטוטו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.08.20 - 07:03

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

מכבי חיפה השלימה אמש (חמישי) עסקת רכש ראשונה בעונת 2020/21, כאשר החתימה את איהב אל עביד על חוזה לשלוש שנים, עם אופציה לשנתיים נוספות. ואולם, לא בטוח שהחלוץ/שחקן הכנף בן ה-20 אכן יהיה חלק מהסגל של ברק בכר בעונה הקרובה.

חיפה, ששילמה 900 אלף שקלים לבית"ר ת"א/בת ים תמורת 70 אחוזים מכרטיסו של השחקן, שוקלת להשאיל אותו לקבוצה אחרת. עם זאת, במועדון מתכוונים לחכות עם ההחלטה לחודש אוקטובר, זאת בשל העובדה כי אל עביד לא יזכה עד אז להרשים את בכר מאחר שהוא סובל משבר בידו. אגב, הפציעה אירעה במהלך ספורט-ימי כאשר נפל לא טוב על ידו.

חיפה למעשה הקדימה במירוץ לאל עביד את מכבי תל אביב. כמו כן, העסקה יצאה אל הפועל בכך שהשחקן עצמו ויתר על האחוזים שלו בכרטיס. בית"ר ת"א/בת ים תמשיך להחזיק ב-30 האחוזים הנותרים. "מדובר בכישרון גדול", אמרו במועדון מהכרמל.

בין אם יושאל או לא, אל עביד כמובן לא יהיה הרכש היחיד של מכבי חיפה בקיץ. בתוך כך, גורמים בקבוצה ממשיכים להביע אופטימיות שעומר אצילי יצטרף, זאת לנוכח העובדה כי לא פשוט להביא שחקנים זרים בתקופת הקורונה והשוק הישראלי דל.

בינתיים, במכבי חיפה ממשיכים במחנה האימונים לקראת המשחק ביום ראשון מול הפועל קריית שמונה במסגרת גביע הטוטו, ובמועדון מספרים על אווירה טובה ואימונים ברמה גבוהה. לצד שיחות מנטאליות מצד דני ענבר ואיתן עזריה, בצוות המקצועי מקרינים לשחקנים וידאו של מערכים שונים שבהם צפוי בכר להשתמש. על פי המסתמן, עאיד חבשי, שלא זכה להרבה קרדיט ממרקו בלבול, יפתח במרכז ההגנה, בעוד טרנט סיינסברי, שלא נמצא בתכניות, יישב על הספסל.

החלוץ גיל חדד שהושאל בעונה האחרונה להפועל רובי שפירא, עבר ללא תמורה להפועל רעננה בה שיחק בגיל נוער. הירוקים השאירו לעצמם 20 אחוזים ממכירה עתידית של החלוץ.