שכרם של אצילי ומיכה יושלם רק אם ייצאו לחו"ל

מכבי ת"א העבירה מסר לשחקנים ששוחררו. נמשכות השיחות עם דוניס: "מחכים לתשובות מקנדה". מכת פציעות לפני באר שבע: פיבן, סאבוריט וברסקי לא יכללו בסגל. גררו יפתח?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.08.20 - 06:50

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

פרשת הכדורגלנים והקטינות ממשיכה להעסיק את מכבי תל אביב. האלופה תשלים את שכרם של דור מיכה ועומר אצילי רק אם ייצאו לחו"ל - כך עולה משיחות שנערכו לאחרונה בין הצדדים ובהם השתתף גם היועץ המשפטי של המועדון עו"ד מורן מאירי. ככל הנראה ישנו רצון גדול מצד הצהובים למנוע הליכה לבוררות מול השניים, שקיבלו הודעה כי הם לא בתוכניות על אף החוזה שלהם.

סוכן השחקנים, רונן קצב המייצג את מיכה ואצילי בודק להם אופציות בחו"ל. נכון לעכשיו הם הוצעו לקבוצות הטובות ביותר בקפריסין, אומוניה ניקוסיה ואפועל ניקוסיה וגם לא.א.ק אתונה היוונית בה משמש איליה איביץ', אחיו הגדול של מאמנם לשעבר, ולאדימיר איביץ', כמנהל המקצועי.

בנוסף, במכבי ת"א קיבלו כמו יתר הקבוצות המייצגות את ישראל באירופה את התקנות החדשות של אופ"א. על פי התקנות משחקים לא יוכלו להתקיים במדינות אדומות (מדינות שבהן קיימת תחלואה גבוהה לנוכח משבר הקורונה).

מדובר בדרישה להעתקת הביתיות לאחת מארבע המדינות: יוון, קפריסין, הונגריה ופולין, אך ורק אם המדינה או הקבוצה שאמורה להתארח תסרב באופן גורף להגיע ליעד המקורי. יש לזכור כי משחקי המוקדמות העונה ייערכו במתכונת שונה של משחק בודד ומכריע, כך שההגרלה היא זו שתקבע אם אחת הנציגות של ישראל תהיה הקבוצה המארחת או לא.

כמו כן, ביוון ממשיכים הדיווחים על מו"מ בין המאמן היווני, יורגוס דוניס בן ה-50 למכבי ת"א. "מחכים לתשובות מקנדה על לא מעט דברים", אמרו במועדון. בעקבות שחרורו  של יאניוטיס לאטרומיטוס, דניאל טננבאום יהיה השוער הראשון ודניאל פרץ השוער המחליף. עומר כץ יישאר כשוער השלישי, אלא אם כן במכבי ת"א יחליטו לשחררו בהשאלה לבית"ר ת"א בת ים.

בינתיים המאמן הזמני, פטריק ואן לוון, יעמוד מחר (שבת) על הקווים במשחק נגד הפועל ב"ש במסגרת המשחק הראשון של אלוף האלופים. להולנדי יש בעיית פצועים כאשר שחר פיבן מתלונן על כאבים בכף הרגל, אנריק סאבוריט טוען לרגישות בברך ורוסלן ברסקי סובל ממתיחת שריר.

אם זה לא מספיק גם איתי שכטר יצפה מהמשחק מהבית לאחר שנכנס לבידוד. חלק מהשחקנים ששיחקו בבית"ר ת"א כמו עידו שחר ואדוארדו גררו יקבלו דקות משחק משמעותיות, כשהאחרון אף עשוי לפתוח.

הרכב משוער: דניאל טננבאום, מאור קנדיל, שרן ייני, איתן טיבי, אופיר דוידזאדה, דור פרץ, דן גלזר, אבי ריקן, אדוארדו גררו (איילון אלמוג), יונתן כהן, ניק בלקמן.