"העלות של יורגוס דוניס וצוותו - מעל מיליון יורו"

העצה של ולדימיר איביץ' בנוגע ליורשו, ההוראה החד משמעית ממיץ' גולדהאר והתפנית בימים האחרונים. כך נסגר המינוי של "מוריניו היווני" למאמנה החדש של מכבי תל אביב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.08.20 - 14:52

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

המינוי של יורגוס דוניס למאמן מכבי תל אביב נמצא מרחק הודעה רשמית בלבד. היווני, שצפוי להיות מחליפו של ולאדימיר איביץ', ינחת בישראל ביום ראשון, כך על פי התקשורת בארצו, ויתחיל להכין את הקבוצה למשחקי מוקדמות ליגת האלופות שייצאו לדרך ב-18 באוגוסט.

בינתיים, כבר יש דיווחים על שחקן אחד שהוא ככל הנראה ינסה להביא לשורות הצהובים בתור הרכש הראשון שלו. שחקן שעל פי מקורות ביוון הוא הגדיר בתור "האיש שאקח איתי באש ובמים". מדובר בגאיאס זאהיד, קשר בן 25 מנורבגיה שנולד להורים פקסיטנים. מעבר לליגה הנורבגית הוא שיחק בקריירה באפואל ניקוסיה ובפנאתינייקוס. בעונת 2017/18 הוא שיחק בששת משחקי שלב הבתים של ליגת האלופות עם הקפריסאים נגד ריאל מדריד, דורטמונד וטוטנהאם.

עד יום שלישי האחרון דוניס עוד טען בפני מקורביו כי ישראל היא לא היעד המועדף עליו ושיש פערים גדולים במו"מ, נטען ביוון. ראשי מכבי ת"א, מצידם, ערכו בירור מעמיק על המאמן וקודם כל שאלו לעצת איביץ', שציין לטובה את דוניס. ההמלצה של האקס הייתה חשובה מאוד בתהליך קבלת ההחלטות הצהוב.

ביומיים האחרונים הואץ המו"מ לאחר שדוניס הפך למועמד המוביל לתפקיד. מכל מקום אנשי מכבי ת"א שמעו מחמאות: "הציגו אותו כמו מוריניו היווני". דוניס, מצידו, בנה על כך שהוא יקבל הצעות מקטאר ואיחוד האמירויות בסוף אוגוסט-תחילת ספטמבר, מה שגרם לו לא להתפשר.

מכבי ת"א היא זו החליטה בסופו של דבר, בהוראת מיץ' גולדהאר, לעשות הכל, כדי להביא את דוניס. היא הציעה לו ולכל הצוות שהוא מביא איתו מעל מיליון יורו (כולל בונוסים) בשכר, כך נטען ביוון. ג'ק אנגלידיס, שהיה שושבין העסקה, בונה על דוניס שיוביל את מכבי ת"א לשלב בתים של מפעל אירופי, כפי שעשה כבר בעבר עם אפואל ניקוסיה.