"דניאל בר נתן אמר שאנחנו מגעילים לו את התחת"

אחרי תקרית במשחק מול בית"ר י-ם, הפועל ת"א שלחה מכתב חריג לאיגוד בה דורשת שהשופט לא ינהל עוד משחקים שלה העונה. בר נתן: "אמרתי דברים לא ראויים. מתנצל"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.08.20 - 12:17

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הפועל תל אביב סוערת אחרי המשחק מול בית''ר ירושלים בגביע הטוטו (0:0). המנהל המקצועי, משה סיני, שלח הבוקר (רביעי) מכתב ליו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש, ובו דרישה לפסול את השופט דניאל בר נתן ממשחקי הקבוצה.

במכתב שהוציא סיני לאיגוד כתב: "ברצוני להסב את תשומת לבך למקרה חריג אשר התרחש במשחק של קבוצתנו מול בית"ר ירושלים. בדקה ה- 84, לאחר שלא נשרקה עבירה לזכותנו, אנשי הספסל ובראשם המאמן ניר קלינגר, מחו על כך בצורה הגיונית ולגיטימית. השופט הרביעי, דניאל בר נתן, הסתובב מיד אל עבר המאמן ואנשי הספסל החל להטיח בהם דברים קשים: "אתם בושה, אתם מגעילים לי את התחת, כולכם מגעילים את התחת איך שאתם מתנהגים".

לפי הפועל תל אביב בעקבות ההתבטאות של בר נתן, קלינגר והצוות שלו הגיבו בהלם מוחלט: "המאמן והצוות המקצועי היו בהלם מהשפה הבוטה של מר בר נתן וכאשר קלינגר פנה לעבר השופט הראשי, עידן לייבה, בכדי להלין על התנהגותו המבישה של השופט הרביעי, האחרון איים כי ירחיק אותו במידה ויעשה זאת".

במועדון הטיחו ביקורת קשה כלפי בר נתן, כאשר טענו שהוא מונע משיקולים שאינם מקצועיים. לצד זה, אמרו האדומים שאיתן תבריזי, שמשמש כמבקר השופטים ישב קרוב לאירוע וראה את המתרחש.

בהמשך המכתב הוסיף סיני: "שופטי הכדורגל ראויים לכבוד, הערכה והוקרה על עבודתם הקשה. עם זאת, הם הרוויחו זאת בזכות, כיוון שרמת השיח לא נגררת לפסים אישיים או ניבולי פה כמו במקרה הנ"ל, זאת על אף הלחץ המופעל עליהם משלל גורמים במהלך המשחק. במרוצת השנים שפטו את הפועל תל אביב מאות שופטים, עם אף אחד מהם השיח לא הגיע לרמת שפל כזו, מעולם.

תגובת איגוד השופטים: "גם אם בר נתן מעד בלשונו, אנחנו רואים את הדברים בחומרה והם יטופלו באופן משמעתי. מצופה מכל שופט, ודאי ותיק ובכיר כבר נתן, להקפיד על שיח מכבד בכל סיטואציה"

תגובת דניאל בר נתן: ״במהלך המשחק אתמול, ברגע אחד שאינו מייצג אותי כאדם, כשופט וכנציג איגוד השופטים, אמרתי דברים שאינם ראויים. בלי לנסות לתרץ ומתוך אחריות מלאה וכנות, אני מבקש להתנצל על כך. אין לי ולא היה לי דבר וחצי דבר נגד מועדון הפועל תל אביב ומדובר במעידה חד פעמית. כשופט ותיק, כמי שרואה עצמו מודל לשופטים צעירים, הייתי חייב להבליג ולפעול באמצעות הכלים המוקנים לי מתוקף תפקידי. צר לי על חילופי הדברים ואני מתחייב כי הדבר לא יחזור על עצמו. איחולי עונה מוצלחת לעמיתי השופטים ולכלל הקבוצות״.