הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בית"ר ירושלים הודיעה על פתיחת אקדימה במיאמי

הוקמה לזכרו של שלום בן שימול. חוגג: "פרויקט הנצחה חשוב"

תומר לוי
תומר לוי  02.09.20 - 11:30

בית"ר ירושלים הכריזה היום (רביעי) על השלוחה החדשה שלה במיאמי, פלורידה. הקבוצה מהבירה תהיה הישראלית הראשונה שמשיקה אקדמיה מחוץ למדינה, על מנת "לקדם ולטפח את הקשרים עם יהדות ארצות הברית", נכתב בהודעה הרשמית. "בית"ר, שכאמור לא משחקת בשבת, מתחברת בצורה נהדרת לקהילה, שמכבדת את שמירת השבת והמסורת היהודית. בדרום פלורידה מתגוררים כ-700 אלף יהודים ו-100 אלף ישראלים, דבר שייתן אפשרות לכל הילדים להתנסות ולהתאהב בכדורגל ובבית"ר".

בהודעה נכתב כי אחת הסיבות שבגינה הוחלט להשיק את האקדמיה, היא בזכות דניאל ומנחם בן שימול, שאיבדו את אחיהם הצעיר, שלום בן שימול, שהיה שחקן כדורגל עולה ובגיל 17, נהרג כאשר רכב על אופניו בתאונת דרכים. שלום היה אמור להתמנות לקפטן קבוצת התיכון שלו ובקבוצה בה שיחק ולאורך כל הקריירה שלו, הקפיד לעלות למשחקים עם כיפה על ראשו, גם לעיתים כשהתמודד עם תגובות אנטישמיות. משפחתו החליטה להקים עמותה אשר תפיץ את מורשתו בחיים, ולאחר שפנו לבית"ר, ההחלטה הייתה קלה מאוד. האקדמיה תנוהל על ידי שחקן העבר סטיבן כהן, איבו פאצ'יאנוף, והאחים בן שימול.

בעלי המועדון, משה חוגג אמר: ״אנחנו שמחים ונרגשים להיות חלק מפרויקט הנצחה כל כך חשוב וגדול. בית״ר פותחת את שעריה ומגיעה עד למיאמי, כדי להעביר את הערכים שלנו ואת הגאווה גם ליהדות התפוצות. מדובר בפרויקט שמעורר עניין גדול במיאמי  ויתרום לחיזוק הקשר שלנו גם ליהודים ואוכלוסיות שונות מעבר לים״.

דניאל בן שימול אמר: "בחרנו את בית"ר ירושלים כפרטנר בגלל שמדובר במועדון כדורגל מקצועני שאינו משחק בשבת. ביחד ניצור הזדמנויות עבור ילדים שאוהבים ספורט ויקבלו עוד ערכים של היהדות באותו הזמן".