הצד שלו: האשק חשף למה המו"מ עם חיפה פוצץ

מההפיכה למוקצה בספרטה ועד הפגישה בארץ: "הציעו 50% פחות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.09.20 - 09:42
תחילת כתבה

הוא כבר נחת בישראל, עבר את הבדיקות הרפואיות, אך ברגע האחרון העלה את דרישותיו - ובסוף יצא קירח מכאן ומכאן. איך מעונה שהחלה כעונה הטובה בקריירה שלו, מרטין האשק הפך למוקצה בספרטה פראג ובמכבי חיפה? אחרי ששמענו את גרסת הירוקים, הצ'כי חשף את הצד שלו.

"שלושה ימים לפני שהפסקתי להתאמן עם הקבוצה, הייתה לי פגישה עם המאמן של ספרטה", סיפר האשק. "הוא אמר לי שאני לא בתכניות שלו, והבנתי את זה לגמרי. כמה ימים לאחר מכן, התקשרו אלי מהנהלת הקבוצה ואמרו לי שהמו"מ עם חיפה כשל, שהם לא רוצים אותי והחתימו שחקן אחר במקומי. הייתי המום, חשבתי שאני נוסע למחנה האימונים כדי להיפרד".

"המידע שהיה ברשותי לא היה כמו שלהם", המשיך הצ'כי. "איך שדיברו איתי, התקשרתי לסוכן שלי והסתכלתי באינטרנט. חיפה לא החתימה שום שחקן על התפקיד שלי, היא עדיין התעניינה בי. ספרטה נתנה לי שתי אפשרויות, לחזור לאימונים או לעזוב. הודעתי להם שבחרתי לא לנסוע למחנה, ושאני רוצה להשלים את המעבר למכבי".

"מסיבה מסתורית, הם צירפו לשיחות עו"ד ומומחה לחוזים שראיתי לראשונה בחיי", הוסיף האשק. "הוא הציג את עצמו, ומאז דיבר רק בעד המועדון. הם ניסו לרמוס אותי בבית המשפט, שיטת הכפייה שלהם עובדת בצורה ההפוכה. הזהרתי אותם שאני לא אוהב את דרך המו"מ, שלא עשיתי להם כלום, אבל הכל הסלים. יצאתי מחדר הדיונים להתייעצות, וכשחזרתי הוא צעק לי 'קח את תיק הגב המזוין שלך וצא מכאן!'. מעולם לא חוויתי יחס כזה".

בהמשך, האשק התייחס לפיצוץ המו"מ עם חיפה: "עברתי בדיקות רפואיות בישראל, אוהדי חיפה קיבלו את פניי ברשתות, ורק נותר דבר אחד - החתימה על החוזה. טעיתי בכך שלא אישרתי בכתב את הסכום שהוצע לי לפני הפגישה. הסוכן שלי לא נכח בפגישה, והסכום שהמועדון הציע לי היה נמוך בחמישים אחוזים ממה שסיכמנו עליו. אמרתי שלא אחתום על חוזה כזה ונציגי חיפה אמרו שזו ההצעה האחרונה. אמרתי להם תודה וחזרתי למלון".

"אני לא יודע מה קרה", אמר האשק. "חיפה רצתה להרוויח כסף על חשבון מצבי בספרטה. לאחר מכן, חיפה פירסמה הודעה בה היא טוענת שדרשתי 20 אחוזים יותר ממה שסיכמנו עליו, והתקשורת הצ'כית לקחה את זה".

ממכבי חיפה נמסר בתגובה: "מרטיק האשק הגיע לישראל לאחר סיכום עם ספרטה פראג על סכום הרכישה, ולאחר אישור השחקן וסוכנו על סכומי השכר, שהיו יותר מכפול משכרו בספרטה. לאחר הבדיקות הרפואיות, השחקן ביקש שידרוג מסוים והמועדון אף העלה את השכר ב-20 אחוזים נוספים למרות הסיכום המוקדם. בשלב זה השחקן דרש תוספת של 50% נוספים בשכרו וטען שההצעה, שאותה אישר לפני הגעתו, 'אינה מכבדת אותו'. בשלב זה ולאור התנהלותו, איחלנו לשחקן בהצלחה. דרכיו לא מקובלות עלינו".