"חוגג אמר לי: 'אחרי כל מה שנתתי, רק מבקש ליהנות'"

אזולאי ("אחד מהחלוצים הכי טובים בישראל. רוצה שיישאר"), ורדסקה ("מתגעגע למשפחה שלו"), זרגרי ("יקבל קרדיט"), רכש ("רוצה חלוץ 9") והאסיפה לשחקנים: "הם אפילו לא שמחו בגולים. איך זה ייתכן?". סלובודן דראפיץ' בראיון ל"רדיו י-ם" על התכניות בבית"ר שלו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.09.20 - 13:22

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

שנה חדשה, עידן חדש-ישן בבית"ר ירושלים. סלובודן דראפיץ' ושי ברדה מתרגלים לחיים בקבוצה מהבירה, זאת למרות שעדיין לא עמדו על הקווים בבכורה המחודשת. בינתיים, דראפיץ' ניצל את הזמן הפנוי על מנת להעניק ראיון לרדיו ירושלים בו דיבר על המשימות הקרובות והעונה שבפתח.

"זו הרגשה נפלאה להיות בבית"ר ירושלים, אבל צריך לנצח כדי שהאווירה תהיה יותר טובה", דראפיץ' פתח את דבריו, "יש לנו רעיון בראש לאיך שאנחנו רוצים שבית"ר תיראה, אבל הכל דינמי. אנחנו פתוחים לכמה סגנונות משחק".

בהמשך, המאמן התייחס לשינויים אפשריים בסגל: "לא קל להביא שחקנים. אנחנו רוצים לעבות את הסגל ובודקים אופציה מסוימת ונראה בימים הקרובים אם נצליח להנחית אותו. אני מחפש חלוץ זר, אני רוצה 9 דומיננטי. נתנו כמה שמות למשה חוגג, אבל אנחנו דיסקרטיים עם זה, לא מדובר בשחקנים עם עבר בליגת העל".

מי שעשוי לקבל קרדיט בעידן דראפיץ' וברדה הוא אביאל זרגרי, בוגר מחלקת הנוער. "אני לא רוצה להפעיל לחץ על ילד בן 17", המאמן הסביר, "אם יש שחקן מוכשר מבית, אז למה לא לתת לו? אנחנו כן רוצים לתת לו ולתמיר עדי צ'אנס. בשלב הזה הם מספיקים".

המאמן התייחס גם לעתידו של דן איינבינדר: "זה משהו שבינו לבין המועדון. אני מקווה שהבעיות ייפתרו, עד אז הוא לא יהיה בתכניות. זה עניין שלו וההנהלה, ונראה לאן זה יתפתח".

ומה לגבי שלומי אזולאי? "אני העליתי אותו מהנוער. הוא אחד מהחלוצים המוכשרים שיש בכדורגל הישראלי. הרבה שנים רציתי לאמן אותו", המאמן החמיא, "צריך ללטף אותו, יש לו הרבה מה לתרום לנו. אני מכיר את הקהל של בית"ר, לשחקנים קשה מאוד לעמוד בלחצים האלה. אעשה הכל כדי שהוא יישאר. הוא מתאים מאוד לשיטה שלנו והלוואי והוא ימשיך".

דראפיץ' הבהיר שהוא לא אחראי לצירופו של מגן נבחרת פרגוואי הצעירה, סנטיאגו אוקמפוס: "לא אני הבאתי אותו, אבל הוא נראה מוכשר מאוד וכזה שייתן פייט לשי קונסטנטין. אני מאמין שהוא ישתלב".

אחד מהסוגיות שמעסיקות את הצוות המקצועי היא מרכז ההגנה: "יש שחקנים מנוסים. דיברתי עם ורדסקה היום והוא עצוב ומתגעגע מאוד להורים שלו שלא ראה אותם הרבה זמן. אמרתי לו שהוא מקצוען והוא צריך לתת הכל בקריירה שלו ואחר כך יהיה לו זמן להיות עם המשפחה שלו. יש שחקנים לפעמים שצריך לדעת להרים אותם".

ומה הציפיות של דראפיץ' מבית"ר? "דיברתי עם מושיקו חוגג והוא אמר לי 'בא לי אחרי כל כך הרבה כסף שהשקעתי להגיע למשחק וליהנות'. הוא רוצה לראות הצגה של כדורגל. זה מה שהאוהדים רוצים, המיקום פחות חשוב מבחינתי, אני רוצה כדורגל יפה", המאמן הבהיר, "אני רוצה לראות קבוצה מחויכת. נתנו גול נגד ראשון לציון במשחק אימון, אני רואה שאף אחד לא רץ לחגוג, הראיתי להם את זה בווידאו באסיפה. גלאופילו כבש, ואף אחד לא רץ אליו, אמרתי להם 'אתם אפילו לא שמחים בגולים'. הם הסתכלו עליי אחרי זה, והבינו את העניין. אי אפשר להיות קבוצה אטרקטיבית אם אתה לא שמח. אם אתה עצוב ומדוכא, לא תהיה לך קבוצה שמחה. יש בבית"ר שחקנים נהדרים, ואם הם יהיו שמחים, השמיים הם הגבול".