בלם ברסט, גבי קיקי, מועמד למכבי ת"א

הקמרוני ששיחק נגד הצהובים עשוי להצטרף בהשאלה עם אופציה

תומר לוי
תומר לוי  20.09.20 - 13:26
תחילת כתבה

האם מכבי תל אביב מצאה את המחליף של ז'איר אמאדור? באלופה בוחנים את האפשרטת לצרף את בלמה הקמרוני בן ה-25 של דינמו ברסט, גבי קיקי, שעשוי להצטרף במתווה של השאלה עם אופציית רכישה בסופה.

קיקי, שמיוצג בידי תמיר אזיזוב כפיר וישראל אברג'יל מסוכנות p.f.t group, הוא שם שמוכר היטב לצהובים לאחר שרק בשבוע החולף הוא השלים 90 דקות נגד הקבוצה של יורגוס דוניס, במסגרת ה-0:1 של מכבי תל אביב על דינמו ברסט בסיבוב השלישי של מוקדמות ליגת האלופות.

הבלם הגיע לליגה בלארוסית במארס 2017, כשחתם במוגלייב, ונמכר כעבור שנה לדינמו ברסט תמורת 150 אלף דולר וזכה איתה באליפות ב-2019. בסך הכל, הוא רשם במדי הקבוצה 69 הופעות שבהן כבש 5 שערים וספג 15 כרטיסים צהובים.

קיקי מצטרף מצטרף לרשימת המועמדים לחזק את מרכז ההגנה של דוניס, לצד בלם נבחרת וויילס, ג'יימס לורנס, ודימיטריוס גותאס היווני מאטרומיטוס, שאליה כזכור מושאל השוער אנדראס יאניוטיס.

במקביל, דריכות גבוהה במכבי תל אביב לקראת בדיקות הקורונה שייערכו היום (ראשון) לשחקנים. בקבוצה מקווים שלא יהיו הפתעות והשחקנים יקבלו תוצאות שליליות, למעט כמובן דן גלזר, שלא צפוי לקחת חלק במשחק הפלייאוף ביום שלישי נגד רד בול זלצבורג, נמצא בבידוד מלא ולא מתאמן מיום חמישי.

על פי התרגולים של יורגוס דוניס, אבי ריקן אמור לפתוח במקומו של גלזר נגד האוסטרים, כאשר איתי שכטר ודן ביטון אמורים להמשיך בחלק הקדמי. גם הפעם נראה שהמאמן היווני לא יוותר על מערך של חמישה שחקני הגנה, שבו שרן ייני, איתן טיבי ואנריק סאבוריט יתפוקדו כבלמים.

אגב, למרות החשש שהביע מאמן זלצבורג, ג'סי מארש, הקבוצה האוסטרית תנחת בישראל מחר בצהריים ותשלים את הכנותיה למשחק. "כשאתה מגיע לשלב הפלייאוף, אתה כבר חולם על שלב הבתים. הכל אפשרי", אמרו במכבי תל אביב לקראת ההתמודדות.