"רמסו את כבודו של דור, יש צלקות נפשיות"

בתום הפרשה, אביו של מיכה תקף: "קל לרקוד על הדם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.09.20 - 18:39

תגיות: דור מיכה

תחילת כתבה

פרשת הכדורגלנים והקטינות הסתיימה. הערב (שני) פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה על ההחלטה לסגור את התיק נגד דור מיכה ועומר אצילי מחוסר אשמה. שני השחקנים כבר שוחררו ממכבי תל אביב, ועברו לקפריסין כאשר מיכה סיים את דרכו בצהוב אחרי 20 שנה. עקב החלטת הפרקליטות הגיע הפוסט של אביו, קובי מיכה, היישר מחופשה ביוון.

"שעת צהריים. רוית, אני והבנות יושבים באיזו מסעדה מקומית בכפר ביוון כשלפתע הטלפון מצלצל. רוית מעבירה לי את הנייד ואני עונה. אחרי כמה שניות של שתיקה מתחילות הדמעות לזלוג מעצמן ואני מתפרק. רוית לא מבינה ושואלת מה קרה? אני מספר לה בקול חנוק שסגרו את התיק של דור", כתב אביו.

"כולנו התחבקנו חזק ובכינו וכל הרגשות צפים באוויר. רק הקרובים אלינו באמת יודעים מה עבר עלינו במהלך החודשים האחרונים מאז התפרצה בסערה הפרשה שטלטלה את חיינו. כהורים אנו חינכנו את ילדינו מגיל אפס לערכים של תרומה ונתינה".

"לאורך כל הקריירה של דור ועל כך יעידו כל מי שליוו אותה, מהצוות המקצועי ועד לעיתונאי הספורט השונים, דור היה תמיד הראשון להתנדב לכל פעילות קהילתית או משימת גיוס תרומות", המשיך קובי, "ולא משנה המטרה או הארגון. הוא היה תמיד, אבל תמיד הראשון".

"הוכחה נוספת לכך היא ממאות ההודעות שקבלנו מכל עבר, מצד אנשים שביקשו לחזק את ידינו ברגעים הקשים וסיפרו לנו כמה דור עשה בעבורם וכמה הוא היה שם בעבורם בתמיכתו. מסיפורים על ביקור ילדים בבתי חולים, חיילים פצועים, השתתפות באירועי גיוס תרומות או בתמיכה במגזרים מוחלשים. ואנחנו כהוריו, גאים בו מאוד!".

"לצד התמיכה והחיזוקים נחשפנו גם לצד המכוער וההוכחה המובהקת לכמה קל לרקוד על הדם בימינו. ותאמינו לי שאת התחושות שהפכו מהר מאוד לצלקות נפשיות אנחנו נסחוב איתנו עוד הרבה מאוד שנים", שיתף האב.

"צר לי כל כך לראות איך מדינתנו הפכה לבית משפט שדה. עוד בטרם נקרא דור לחקירה בתחנת המשטרה כבר חרצו את דינו לחומרה. רמסו את כבודו ואת המבטים הקשים שחטפנו במרחב הציבורי, מאנשים זרים לנו, לעולם לא נשכח".

"התיק נסגר מחוסר אשמה", הבהיר קובי, "אני חוזר, מחוסר אשמה!!!! הוא לא אשם! בשמי ובשם רוית והבנות, אנו רוצים להודות לכל אלו שתמכו בנו ברגעים הקשים ולאורך כל התקופה המסויטת הזאת. אנו מאחלים לכולם שנה טובה, בריאות איתנה ואהבת חינם".