אחרי 101 דקות: בראון שוחרר מהפועל ת"א

הפנמי יטוס חזרה. אלטמן נדרש לקצץ 20% משכרו רטרואקטיבית

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.09.20 - 11:53
תחילת כתבה

כמאמר שירו של אריק איינשטיין ז"ל, "זו רק פרידה קצרה": אחרי 101 דקות בלבד בכל המסגרות (21 בליגת העל, 80 בגביע הטוטו) שוחרר היום (שלישי) עומאר בראון מהפועל תל אביב. האדומים הודיעו רשמית כי הקשר הפנמי הגיע לסיכום על התרת חוזהו, וימריא בחזרה למולדתו. "אנו מאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך", נכתב בהודעה של המועדון.

בראון, כזכור, הגיע רק בקיץ האחרון מפנמה ובמשך שלושת השבועות האחרונים מנסים להתיר את חוזהו. תחילה, סוכם איתו על קיצוץ קטן בשכר וכי הוא יקבל צ'אנס עד ינואר, ואם לא ישתלב הוא ישוחרר בחינם וללא פיצויים, אולם במועדון הבינו שהם חייבים להתחזק והשחרור מחוזהו נועד לפנות מקום לשחקן אחר.

בתוך כך, עושה רושם כי מתפתחת לה סאגה חדשה בגזרתו של עומרי אלטמן. הקבוצה שלחה לו מכתב לפיו הוא נדרש לקצץ 20 אחוז משכרו בעונה הנוכחית, גם מבחינה רטרואקטיבית. הקפטן בשלב הזה החזיר תשובה באמצעות עורך דינו רועי רוזן כי הוא מסרב לקיצוץ. "אנחנו חייבים לקצץ לכולם בגלל התנאי של משרד האוצר" אמרו בהפועל והוסיפו: "אנחנו לא יכולים לקצץ לשחקן אחד ולשחק אחר לא".

יש לזכור כי לאלטמן יש סעיף שחרור בגובה של 300 אלף דולר. המשמעות היא שקבוצה שתרצה אותו תצטרך לשלם את הסכום הזה למועדון האדום ואז תוכל להחתים את בשחקן בשורותיה. סוכניו של אלטמן, גלעד קצב ואדם קידן, פועלים מאחורי הקלעים על מנת למצוא לו קבוצה בחו"ל, בעיק בזכות היכולת שגילה בעונה הקודמת.