משה חוגג חושף: השיחות עם המשקיע מהאמירויות

"חולמים להגיע לשלב הבתים של האלופות"; "זו הזדמנות להפוך את בית"ר למועדון עם כוח בעולם"; "הם רוצים להילחם יחד איתי בגזענות" בעלי בית"ר ירושלים חשף בראיון ל-CNN את ההשתלשלות, אבל הבהיר: "בית"ר י-ם לא למכירה. אמשיך להחזיק ב-51% מהמניות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.09.20 - 12:27
תחילת כתבה

עידן משה חוגג בבית"ר ירושלים תפס את העין בארה"ב. בכתבה נרחבת בגוף התקשורת העצום CNN ניתחו את היחסים של המועדון עם האוהדים, את המוניטין בכל הנוגע לאי הבאת שחקנים ערבים לקבוצה ואת המבט לעתיד הוורוד יותר עם המשקיע החדש מאיחוד האמירויות. משה חוגג סיפק ראיון לכתב של הערוץ, אורן ליברמן, ודיבר על הנושאים הטעונים האלה.

"אנחנו מדברים על ההזדמנות להפוך את בית"ר למועדון עם כוח ודומיננטי בישראל ובעולם כולו", הוא אמר. "לפני שבוע קיבלתי שיחת טלפון ממשקיע גדול בישראל והוא אמר לי 'תשמע, יש לי שותפים עסקיים מאבו דאבי שמעוניינים לרכוש את בית"ר ירושלים. הם אמרו שירושלים זאת עיר הבירה. קראנו על המועדון שנלחם בגזענות ואנחנו רוצים להיות חלק מזה'. היו לנו כמה שיחות טלפון ואחרי החגים אני אטוס לשם ואני מקווה שנעשה משהו".

חוגג לא חשף את הזהות של הרוכש, אבל כן ציין: "הם רוצים ספציפית רק את בית"ר. ירושלים זה המקום הקדוש ביותר בעולם, לא רק עבור יהודים, אלא גם עבור מוסלמים ונוצרים. בסופו של דבר כשיש שלום בין מדינות, לא מרגישים את זה עד שיש חיבור בין האנשים עצמם. הכדורגל זה האנשים, וכשיש לך שלום בין מדינות וחיבור בין מישהו יהודי בשם משה למישהו מאיחוד האמירויות עם שם כלשהו אחר, ואנחנו מעודדים את אותה הקבוצה, ככה אנחנו בונים קהילה".

בהמשך הבעלים גם הצהיר את המטרה שלו מהחיבור הזה עם המשקיע מאבו דאבי: "המטרה היא לזכות באליפות ולשחק בליגת האלופות. לא אצרף משקיע רק כדי להגיד שצירפתי. אוודא שהוא שותף לחזון שלי ושיש לו את היכולות הכלכליות לעזור לבית"ר".

בסיום, חוגג הבהיר שלצד הרצון לשיתוף פעולה, הכוונה היא שהוא ימשיך להיות הבעלים: "בית"ר ירושלים לא למכירה. אני אשלוט לפחות ב-51% מהמניות ואשאר בעל השליטה".