"אימונים יתאפשרו רק לספורטאים בינלאומים"

החגיגה החלה מוקדם מדי? הממשלה אישרה תקנות חדשות לסגר, ספורטאים תחרותיים שלא משתתפים באירופה - לא יורשו להתאמן. אופטימיות במנהלת: "יטופל בערב כיפור"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.09.20 - 18:31

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הספורט הישראלי חגג מוקדם מדי? ובכן, אם תשאלו את ממשלת ישראל - התשובה היא כן. הערב (שישי), אחרי הבשורה לפיה הקבוצות יורשו להמשיך באימונים החל מיום שלישי, הממשלה פירסמה תקנות חדשות לסגר: "הפעלת מקום אימון לספורטאי תתאפשר רק עבור ספורטאי בין לאומי, ולא עבור כל ספורטאי תחרותי".

במנהלת הליגות לכדורגל לא אמרו נואש, וביום ראשון, ערב כיפור, תבוצע פנייה מחודשת לגורמי הממשלה. "הממשלה הוסיפה החלטות על תקנות משרד הבריאות, זה בבדיקה", הבהיר גורם במנהלת. "בכל מקרה, זה יטופל בערב כיפור מאחר והאימונים אמורים להתחדש ביום שלישי כך או אחרת". אגב, גם יו"ר מנהלת הליגה בכדורסל, שמואל פרנקל, מעורב בשיחות מול משרד הבריאות.

מוקדם יותר, לאחר שיחות ארוכות, מנהלת הליגה, ההתאחדות לכדורגל, משרד הבריאות ומשרד הספורט הגיעו לסיכום על כך שכל הקבוצות המקצועניות, גם אלו שאינן משחקות באירופה, ימשיכו להתאמן כרגיל ללא משחקים בתקופת הסגר. תחילת האימונים הייתה אמורה להתבצע ביום שלישי, כאמור, מיד לאחר הצום של יום כיפור - אך כעת חלה תפנית חדה בעלילה.  

לאור תקנות החירום שהוכרזו עקב הסגר המלא במדינה, מנהלת הליגה וההתאחדות לכדורגל הבינו כי התקנות מדברות על משחקים של קבוצות שמשחקות באירופה. מאחר ובתקנות הללו לא הוכנסו סעיפים המדברים על פעילות ספורטיבית מקצועית, שלח יו"ר מנהלת הליגה, ארז כלפון, מכתב למשרד הבריאות והספורט ובו הבהיר כי התקנות אינן אוסרות פעילות מקצועית. כעת, הממשלה פירסמה תקנות חדשות ומדוייקות יותר, והסוף כבר ידוע לכולנו.

כזכור, מנהלת הליגות לכדורגל ומשרד הספורט עשו מאמצים גדולים על מנת להחריג את אימוני הקבוצות. המטרה הייתה לחזור למשחקים עד ה-17 באוקטובר, אך לכולם ברור שהפסקה מוחלטת של אימוני הקבוצות תקשה מאוד על המנהלת לעמוד בתאריך היעד שהציבה. מאחר ולא התקבל האישור לאימוני הקבוצות, ייתכן שהליגות יאלצו לדחות את הקאמבק בכמה שבועות יושלם - דבר שייפגע בניסיון להשלים על הליגה, ואף עלול להוביל לצמצום מועדי הליגה.

מוקדם יותר, עוד לפני הבשורה המרה, יו"ר המנהלת ארז כלפון חגג את אישור האימונים: "אימוני הקבוצות יאפשרו שמירה על כושר גופני באופן שיאפשר את חידוש המשחקים תוך זמן סביר מרגע קבלת האישורים. האימונים יתקיימו תוך הקפדה מחמירה על כללי משרד הבריאות. אנו מקווים לחדש במהרה את פעילות הליגות, בכפוף לקבלת האישורים, כאשר סדר המשחקים ועדכונים בלוחות הזמנים ימסרו בהמשך. אני קורא לכל שחקני, מאמני ומנהלי הכדורגל המקצועני להקפיד בחומרה רבה על כללי הזהירות, על מנת שנוכל להמשיך בפעילות תוך שמירה על בריאות השחקנים".

גם יו״ר מנהלת הכדורסל, שמואל פרנקל, לא שמר בבטן: ״תודה לכל הגורמים המעורבים, החזרה לאימונים תאפשר לקבוצות לשמור על מסגרת קבוצתית ולשמור על כושר כדי שנוכל לפתוח את העונה בקרוב״.