רשמי: גודסוואי דוניו חתם לשנתיים במכבי חיפה

החלוץ עבר את הבדיקות הרפואיות והצטרף לסגל של בכר. למועדון מהכרמל יש גם אופציה על הגנאי בן ה-25 לשנתיים נוספות. פרטי העסקה בפנים. היעד הבא של הירוקים: טוואטחה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  26.09.20 - 18:32
תחילת כתבה

זה רשמי: גודסוואי דוניו חתם במכבי חיפה לשנתיים עם אופציה לשנתיים נוספות. אחרי תקופה של פרסומים על התעניינות וניסיון להביא עוד זר לסגל, היום (שבת) העסקה הושלמה. חיפה שילמה 50 אלף יורו עבור שחרורו מנורשלנד הדנית. שכרו מוערך ב-170 אלף יורו.

דוניו נחת בישראל בלילה שבין חמישי לשישי ועבר בדיקות רפואיות. הוא בעצם הפך לזר השישי של הירוקים. החלוץ הגנאי אמנם התאמן באופן רציף בקבוצה הקודמת שלו, אך משחקו האחרון היה לפני שלושה חודשים במדי דינמו דרזדן, והוא יזדקק לזמן להיכנס לעניינים.

בעקבות הגעתו, הקשר הגמבי, סאקו טורה יושאל לעירוני קריית שמונה. החלוץ הגנאי היה במעקב תקופה ארוכה ויוכל לשחק בשני האגפים ובחוד. בזאת, מכבי חיפה השלימה את מצבת הזרים שלה לאחר צירופם של בוגדן פלאניץ' וחוסה רודריגס. למרות הקורונה והשפעותיה, יענקל'ה שחר חיזק את הקבוצה על מנת לעמוד במטרות.

בתוך כך, במכבי חיפה מתמקדים כעת בצירופו של טאלב טוואטחה. קבוצתו לודוגורץ מערימה קשיים, אך בכרמל מעריכים כי לבסוף הוא ישוחרר ללא תמורה. מגן נבחרת ישראל לא בתכניות של הבולגרים ומשתכר ב-350 אלף יורו עם חוזה לשנתיים. בשבוע הבא תפגוש לודוגורץ את דינמו ברסט בפלייאוף הליגה האירופית, ואם היא תודח ייתכן שזה יוביל לזירוז שחרורו של טוואטחה.

אם המגן אכן ישוב למועדון נעוריו, יהב גורפינקל צפוי לצאת בהשאלה. ביריבה העירונית, הפועל חיפה, ישמחו לקלוט את המגן שבשנתיים האחרונות היה שחקן הרכב בהפועל חדרה וכן משמש כמגן הבכיר בנבחרת הצעירה.