דוניס יאלתר: ההרכב המסתמן של מכבי ת"א

בן ביטון יפתח כבלם, בלטקסה בצד שמאל. התכניות לזלצבורג

תומר לוי
תומר לוי  29.09.20 - 11:19
תחילת כתבה

יום אחרי יום, מכבי תל אביב מגלה נפגע נוסף מהתפשטות הקורונה במועדון. אלופת ישראל נחתה היום (שלישי)  בזלצבורג ללא 11 שחקני סגל וזאת לאחר שהתגלה כי גם טל בן חיים סובל מהנגיף. החלוץ פתח פעם אחת בלבד בהרכב מאז שב לצהובים וגם במשחק בבלומפילד עלה מהספסל, אבל אין ספק שמדובר בחסרון רציני מבחינת יורגוס דוניס.

מכבי ת"א מגיעה להתמודדות הקריטית מול זלצבורג ללא מגן שמאלי טבעי משום שגם אנריק סבוריט וגם אופיר דוידזאדה חיוביים לנגיף, ודוניס ייאלץ לאלתר: ע"פ ההערכות, הוא צפוי לפתוח עם מאור קנדיל בעמדת המגן הימני, מתן בלטקסה (שהיה מעורב בשער היתרון של דן ביטון בבלומפילד) יעלה בצד שמאל, כאשר בן ביטון - מגן ימני בהכשרתו - יעלה כבלם שלישי לצד איתן טיבי ושרן ייני.

ההרכב המסתמן: דניאל טננבאום; מאור קנדיל, בן ביטון, שרן ייני, איתן טיבי, מתן בלטקסה; רוסלן ברסקי, אייל גולסה, עדן קארצב; דן ביטון, אילון אלמוג.

למעשה, אין זו הפתעה גדולה שבן חיים התגלה חיובי אמש (שני). החלוץ דיווח על כך שהוא סובל מתסמיני הקורונה כבר בראשון, הוא נבדק בבוקר, חזר לביתו ולא התאמן עם הקבוצה. מלבד זאת, חלק מהשחקנים החיוביים יערכו בדיקה נוספת כבר בימים הקרובים כשהמטרה של מכבי ת"א היא כמובן שלקראת שלב הבתים כל השחקנים יהיו כשירים.

מטרה נוספת העומדת בפני מכבי ת"א היא צירוף בלם וחלוץ זרים עד לפני סגירת חלון ההעברות. הבלם הוולשי ג'יימס לורנס, שגם נמצא בימים אלה בשלבי החלמה אחרונים מנגיף הקורונה, עדיין בתוכניות של האלופה והיא מנסה לצרפו בכל כוחה ולעומתו, הצטרפותו של סרחיו אראוחו מוטלת בספק ומקורות המקורבים לחלוץ טוענים שבשלב זה הוא לא מגיע.