"גרוטו אמר לי שהאימונים יחזרו בשבוע הבא"

עידן ורד חשף ב-"חמש באוויר", שכטר הצטרף למאבק. סגל: "ישראל מחסלת את הספורט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.10.20 - 14:22
תחילת כתבה

ימים קשים עוברים על הספורט הישראלי. הליגה הופסקה, האימונים גם כן, והמשך העונה מוטל בספק. המצב הקשה הביא מספר אנשי ספורט להגיב בדרכים שונות - בכדורסל, קבוצות הליגה התאחדו כדי לשחק בליגה הבלקנית, בכדורגל הוקמה "ליגת המנותקים" - והיום (שלישי), גם השחקנים הצטרפו למאבק.

עידן ורד התראיין ב"מגרש פתוח" ודיבר על כך שהוא ועוד מספר מצומצם של שחקנים מביעים את קולם של כלל שחקני הכדורגל בישראל וכך גם של האוהדים בזעקה לחזרת הספורט לשגרה. "הספורט בארץ הוא הכרח, בטח בתוך השגרה ההזויה הזאת", אמר חלוצה של בית''ר ירושלים, שהוסיף כי שוחח עם סגן מנכ''ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו על עתיד הענף: "אם לא נחזור לאימונים זאת תהיה מכת מוות לכדורגל. אני בטוח שגרוטו ואדלשטיין רוצים להחזיר את הענף. הצענו כל מיני פתרונות. כמו ליגה קטנה או טורניר במקום סגור. גרוטו אמר לי שיש להם ישיבה מחר ובשבוע הבא אנחנו נחזור לאימונים".

עוד קודם לכן, כתב ורד בפוסט באחת מן הרשתות החברתיות: "אני שומע את השיח ברחוב, בטלוויזיה וברשתות - ומרגיש שאנחנו לפני מלחמת אחים. אחרי שהמשבר הבריאותי יחלוף, נישאר כאן שבורים, מפורקים, עם משבר חברתי עמוק וכואב. סבתא שלי נפטרה שלשום מקורונה. אני קורא לכולם - אנשי ימין, אנשי שמאל, אוהדי כדורגל וכלל הציבור - אל תזלזלו בהנחיות, אל תעשו דווקא. הבריאות שלכם ושל משפחתכם חשוב מכל דבר אחר. אל תלמדו מאלה שלא מקשיבים".

"אני לא מתיימר לחלק ציונים לשרים או להגיד איך לפעול", המשיך כוכב בית"ר ירושלים. "כמו שחברי כנסת לא מתיימרים להיות כדורגלנים, אני לא מתיימר להיות פוליטיקאי. לא מבין בזה ולא מחפש להעביר ביקורת. אבל בזמן שברחבי העולם מצאו פתרונות וחביזרו את הספורט, בישראל עצרו הכל. הכדורגל הוא לא רק ספורט, הוא הרבה מעבר, ודווקא עכשיו, כשמצב הרוח הלאומי ירד ואנחנו הולכים לישון בחרדה קיומית - אנו מחפשים שגרה וצמאים לכדורגל".

"אנחנו לא דורשים משהו מעבר לבקשה הבסיסית - להתאמן ולשחק תחת מתווה זהיר, מוקפד וברור. לא חסרים פתרונות, צריך רק להקשיב ולרצות ליישם בשטח. אני לא מדבר בשם עידן ורד, אלא בשם הילד שאוהד את מכבי חיפה, הרופא של מכבי ת"א, הבלם של אשדוד. אני מדבר בשם כל אוהדי הכדורגל, השחקנים, הצוותים המקצועיים וההנהלה. בשם כל מי שאוהב כדורגל ישראלי. אני קורא למקבלי ההחלטות להתעורר ולהזרים חמצן לכדורגל".

גם איתי שכטר, כוכב מכבי ת"א, כתב פוסט: "ימי קורונה, זה מלווה את כל אחד מאיתנו בחודשים האחרונים. אני שחקן כדורגל מאז שאני זוכר את עצמי, הכדור הוא חלק מחיי מימי עמק יזרעאל בתור ילד ועד משחקים בליגת האלופות בתור שחקן מקצוען. אני נושם אותו מגיל אפס ומעולם לא הייתה תקופה כזו קשה, שמרגישים ממש שירד המסך מעל ענף הספורט, ואצלי זה הכדורגל".

"אני מדבר בשמי אבל אני שופר של עוד עשרות שחקנים שהענף זה הבית שלהם, ובשביל עוד עשרות אלפי אוהדים שמצפים לחזרה של הכדורגל הישראלי. הקבוצה שלי משחקת בליגה האירופית ולכן אנחנו מתאמנים אבל שאר השחקנים בליגה לא מתאמנים וזה כואב, מאוד כואב. אני מבקש שמשרד הבריאות יחד עם איגוד הספורט ויושבי ראש הקבוצות יתאמו שולחן עגול על מנת שנחזור לפעילות אימונים סדירה ככל האפשר".

עוד קודם, גם הבעלים של מכבי נתניה אייל סגל אמר את דברו, בפוסט שפרסמה נתניה ברשתות החברתיות, בשמו: "באוקטובר 2020, ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהשביתה את הספורט. בישראל 2020, לא נדרש שכל ישר, תבונה, הבנה או סתם להיות צודק כדי לשכנע באמיתות דרכך. אתה צריך להיות האחרון שנכנס אל הראש (הכוונה לראש הממשלה נתניהו) וצריך להיות מבאי ביתו, או מבאי ביתו של מקורביו, או חלק מקבוצת לחץ".

"בישראל 2020, מותר לראש ולנשיא ולליברמן ולליצמן ולגלנט ולברקת להפר הנחיות, כי הם יכולים. נוח לקפד את ראשם של החלשים בחברה, כי הם לא מסכנים איש. בישראל 2020, או שאתה מתלהם ויוצר כותרות ואביר מסדר הרייטינג, או שאתה לא נחשב. איש לא חושב מעבר לפינה, ואיש לא התייחס לתכניות המגירה במקרה של המגפה. לא היתה תכנית סדורה ליציאה מהסגר הראשון, ואין תכנית ליציאה מהסגר הנוכחי".

"באוקטובר 2020, מדינת ישראל, על מנהיגיה והפקידים הבכירים שמנהלים אותה, קיבלה החלטה - במודע או שלא - לחסל את הספורט המקצועני. הוחלט לסגור את הספורט, בלי להבין את ההשלכות העתידיות, בלי להכין תכנית סדורה".